search
REKLAMA
News

JANE FONDA poinformowała, że walczy z nowotworem. Rozpoczęła już chemioterapię

Jane Fonda ogłosiła wieści na Instagramie.

Łukasz Budnik

3 września 2022

REKLAMA

Jane Fonda, 84-letnia legenda Hollywood i dwukrotna lauretka Oscara, podzieliła się na Instagramie informacją, że rozpoczęła walkę z nowotworem. U aktorki zdiagnozowano chłoniaki nieziarnicze.

Fonda przekazała, że rozpoczęła już chemioterapię i dodała, że ten typ nowotworu pokonuje 80% chorych, zatem czuje się szczęśliwa. Aktorka stwierdziła:

Mam też szczęście, ponieważ mam ubezpieczenie i dostęp do najlepszych lekarzy. Zdaję sobie sprawę, że to bolesne i jestem w tej sytuacji uprzywilejowana. Niemal każda rodzina w Ameryce musiała mierzyć się kiedyś z nowotworem i zbyt wiele z nich nie ma dostępu do takiej opieki zdrowotnej, jak ja. To nie jest właściwe.

Fonda podkreśliła, że należy rozmawiać nie tylko o lekarstwach na nowotwory, ale też jego przyczynach, m.in. paliwach kopalnych. Aktorka dodała, że chemioterapia potrwa 6 miesięcy, a ona dobrze na nią reaguje. Ponadto, rak nie powstrzyma jej przed dalszą walką o klimat. Raka nazwała nauczycielem, który pokazuje jej, jak ważne jest wspólne działanie i odnajdywanie dróg, aby razem móc coś zmienić.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jane Fonda (@janefonda)

W najbliższym czasie Fondę zobaczymy w filmie 80 for Brady o grupie czterech osób po osiemdziesiątce, które chcą zobaczyć na żywo Super Bowl. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA