search
REKLAMA
News

AVATAR: ISTOTA WODY jest już najlepiej zarabiającym filmem 2022 roku. “Maverick” pokonany

“Istota wody” zarobiła już 1,5 miliarda dolarów na świecie.

Łukasz Budnik

6 stycznia 2023

REKLAMA

Przez wiele tygodni to Top Gun: Maverick był najlepiej zarabiającym filmem 2022 roku, teraz musi jednak ustąpić nowemu liderowi – tym został Avatar: Istota wody, który ma na koncie już ponad 1,5 miliarda dolarów.

1,051 mld dolarów z tej kwoty film Camerona zebrał na rynkach zagranicznych – w kraju zarobił z kolei 465 mln dolarów. W tym momencie widowisko jest już w pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających filmów wszech czasów na całym świecie. Podczas swojego pobytu w kinach dotychczasowy lider 2022 roku, Top Gun: Maverick, zarobił globalnie 1,49 mld dolarów. Przy tym film z Cruise’em zebrał w kraju więcej od Istoty wody, bo prawie 719 mln dolarów.

Spośród wszystkich tytułów, które dobiły w 2022 roku do kwoty miliarda dolarów zarobku (a były to jeszcze Top Gun: Maverick oraz Jurassic World Dominion) zrobił to najszybciej; widowisku z Cruise’em zajęło to 31 dni, a Dominion cztery miesiące. Tym samym film Camerona zarobił miliard najszybciej od czasu Spider-Mana: Bez drogi do domu (który osiągnął ten wynik w 12 dni). Dołączył też do grona sześciu produkcji, który zarobiły taką kwotę w ciągu dwóch tygodni od premiery.

Pierwszy Avatar znajduje się na szczycie najlepiej zarabiających filmów wszech czasów, mając na koncie 2,97 miliarda dolarów.

Tutaj znajdziecie naszą recenzję Avatara: Istoty wody

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA