search
REKLAMA
News

Autorzy CGI w “Twórcy” zdradzili, że w filmie pojawia się postać ze STAR WARS. “Musicie to odkryć”

Spece od CGI zdradzają, jaka postać ma swoje cameo.

Łukasz Budnik

5 października 2023

REKLAMA

Twórca Garetha Edwardsa gości na ekranach naszych kin. To pierwszy film reżysera od czasu Łotra 1, spin-offu Star Wars opowiadającego o grupie rebeliantów, która była odpowiedzialna za zdobycie planów Gwiazdy śmierci, co w efekcie doprowadziło później do jej zniszczenia.

Okazuje się, że w Twórcy znalazło się nawiązanie do tamtego filmu. Opowiedzieli o tym twórcy efektów specjalnych Jay Cooper oraz Andrew Roberts.

Umieściliśmy w filmie smaczek w postaci K-2SO z “Łotra 1”. Musicie jednak sami odkryć, w którym miejscu. W każdym razie tam jest. Jeśli będę mieć okazję, pokażę wam.

K-2SO to przeprogramowany robot Imperium Galaktycznego należący później do Sojuszu Rebeliantów. Towarzyszył rebeliantom – z Cassianem Andorem i Jyn Erso – w ich misji wykradzenia planów Gwiazdy śmierci. Głosu użyczył mu Alan Tudyk. Na ten moment nie wiadomo, czy będzie nam dane zobaczyć K-2SO w drugim sezonie serialu Andor będącym prequelem Łotra 1.

Fabuła Twórcy opowiada o świecie, w który toczy się wojna między ludźmi i sztuczną inteligencją. Joshua, były agent sił specjalnych, który opłakuje zniknięcie jego żony, zostaje zrekrutowany, aby wyśledzić i zabić tytułowego Twórcę, odpowiedzialnego za zaawansowane AI które stworzyło tajemniczą broń mogącą zakończyć wojnę i gatunek ludzki. Główną rolę w filmie zagrał John David Washington, a towarzyszą mu Gemma Chan, Ralph Ineson, Allison Janney oraz Ken Watanabe.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA