search
REKLAMA
News

ANGELINA JOLIE spierała się z Bradem Pittem o jego współpracę z Harveyem Weinsteinem. “To było bolesne”

Angelina Jolie udzieliła wywiadu w związku ze zbliżającą się premierą “Eternals”.

Łukasz Budnik

5 września 2021

jolie pitt
REKLAMA

Zbliża się premiera Eternals, gdzie jedną z głównych ról zagra Angelina Jolie. Aktorka udzieliła ostatnio wywiadu, w którym poruszyła temat swoich doświadczeń w Hollywood, zahaczając także o Harveya Weinsteina. Były producent odbywa aktualnie karę pozbawienia wolności po tym, jak w 2020 sąd uznał, że były producent jest winny gwałtu trzeciego stopnia oraz wymuszenia aktu seksualnego pierwszego stopnia. W 2017 roku o molestowanie oskarżyło go ponad 80 kobiet.

Jolie została spytana, kiedy po raz pierwszy w Hollywood poczuła brak szacunku. Aktorka odparła, że sprawcą był Weinstein, z którym pracowała, kiedy była młoda. Jolie w 1998 roku – miała wówczas 21 lat – wystąpiła w Grze w serca, produkowanej przez Weinsteina. Jolie przyznała, że udało jej się uciec Weinsteinowi, ale jednocześnie podkreśliła, że kobiety często bagatelizują nieudane napaści seksualne.

Jeśli udaje ci się uciec, masz poczucie, że “on coś próbował, ale tego nie zrobił”, prawda? W rzeczywistości sama próba i to doświadczenie jest napaścią.

2019 Comic Con Marvel Studios San Diego USA 20 Jul 2019

Aktorka nie podała szczegółów swojego spotkania z Weinsteinem, ale stwierdziła, że było to absolutne naruszenie praw i musiała uciec. Później ostrzegała inne osoby i prosiła swojego pierwszego męża, Jonny’ego Lee Millera, aby przekazywał, by kobiety nie zostawały z Weinsteinem sam na sam. Odrzuciła też rolę w Aviatorze Martina Scorsesego, bo nie chciała mieć już nic wspólnego z Weinsteinem, który i w tym przypadku objął stanowisko producenta. 

Powiedziałam “nie”, bo on był w to zaangażowany. Nigdy już nie nawiązałam z nim współpracy. Było mi trudno, kiedy zrobił to Brad.

Okazuje się, że współpraca Pitta z Weinsteinem była przyczyną sporów ówczesnego małżeństwa – Jolie spierała się z Pittem o jego udział w Bękartach wojny, jak i o film Zabić, jak to łatwo powiedzieć, przy którym Pitt poprosił Weinsteina o produkcję. Aktorka wyznała, że było to powodem kłótni i cała sprawa była dla niej bolesna; Jolie unikała uczęszczania na wydarzenia promocyjne związane z tym filmem.

Eternals z udziałem Jolie ma trafić do kin 5 listopada.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA