search
REKLAMA
News

ANGEL A. Zobacz unikalne zdjęcia z planu polskiego filmu cyberpunk!

Jakub Piwoński

6 czerwca 2017

DSC 7147
REKLAMA

Jeśli wciąż zastanawiacie się, czy w Polsce może powstać filmowy cyberpunk, mamy dla was coś, co rozwieje wasze wątpliwości. Zakończyły się właśnie zdjęcia do Angel A, filmu, nad którym serwis film.org.pl sprawuje patronat medialny. Dzięki fotorelacji z planu wykonanej przez naszego wysłannika wiemy już, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Dla tych, którzy nie czytali wcześniejszych informacji o produkcji, przypomnę, z czym mamy do czynienia. Na rodzimym podwórku tworzy się film science fiction, który fabułą i klimatem nawiązuje do najlepszych tradycji filmowego cyberpunku (twórcy często odwołują się do Łowcy androidów i Matriksa jako źródeł inspiracji).

Jak już pisałem wcześniej, w filmie Angel A “rzecz dzieje się w przyszłości, w dystopijnym świecie naznaczonym piętnem globalnego konfliktu. Rządy upadły, a kontrolę przejęły korporacje. Naukowcy powołują sztuczną inteligencję i pozbawiają ją prawa wyboru, narzucając poddańczą względem człowieka rolę. Wyzwala się jednak Angel A, robot-kobieta, która ma wszczepione wspomnienia zmarłej dziewczyny. Wiedząc, iż jest wyjątkowa, musi uciekać za miasto do tajemniczego miejsca zwanego Azylem, gdzie nie dosięgną jej macki wrogiej korporacji.”

Zdjęcia do filmu zakończyły się 31 maja. Teraz Angel A przechodzi do fazy postprodukcji. Etap ten, uwzględniający naniesienie cyfrowych efektów specjalnych, może trwać ok. sześć miesięcy. Na to wyzwanie z pewnością cieszy się Adam Nowak, doświadczony montażysta, który od niedawna, prócz bycia pomysłodawcą projektu, stał się także jego głównym reżyserem. Pełniący dotychczas tę funkcję Hubert Bąk przeszedł na pozycję drugiego reżysera i asystenta operatora.

Obejrzyjcie teraz serię dwudziestu pięciu wyjątkowych zdjęć z planu, których autorem jest Rafał Donica, założyciel film.org.pl oraz pierwszy redaktor naczelny serwisu. Widać na nich zarówno twórców, Adama Nowaka i Huberta Bąka, jak i aktorkę wcielająca się w główną postać – Monikę Chrzanowską. Kręcona akcja objęła m.in. sekwencję pojedynku ze snajperem. Planem zdjęciowym w tym wypadku były ruiny Warszawskiego Zakładu Papierniczego w Konstancinie-Jeziornie. Trzeba przyznać, że całość wygląda obiecująco i klimatycznie.

Polecjanki COLD IN JULY ILUZJA 2 Maraton kombinowania MARK RUFFALO Zwolennik gry zespołowej UCIECZKA Z NOWEGO JORKU 35 lat od premiery Buntownik bez powodu SOUNDTRACKI 2016 CZYLI CO SŁYCHAĆ MUZYKO Czy Quentin Tarantino wróci z emerytury M jak morderstwo Teatr czworga aktorów Sztuczne światy FANTASTYCZNY PAN LIS ŻÓŁTA CEGLANA DROGA 27 WSZYSTKO ZA WYPROSTOWANE KOLANA Zagadka nieśmiertelności 1983 KNIGHT OF CUPS Recenzja najnowszego filmu Terrencea Malicka NOC OCZYSZCZENIA The Purge podsumowanie serii Ghost Dog Droga samuraja STAŃ PRZY MNIE Jeden z najpiękniejszych filmów o dorastaniu KONNICA Pierwsze szkice koncepcyjne do sequela BLADE RUNNERA SZYBKA PIĄTKA 35 Najlepiej wyreżyserowane filmy MELISSA McCARTHY Dobry duch Hollywood LECĄ ŻURAWIE Nowy film Luca Bessona fotki Serialowe uniwersum O tempora o mores Emmy Ghostbusters Pogromcy duchów Szlachtując śmiechem mordercze klauny na ekranie OPĘTANIE Projekt Doppelganger 5

Jakub Piwoński

Jakub Piwoński

Kulturoznawca, pasjonat kultury popularnej, w szczególności filmów, seriali, gier komputerowych i komiksów. Lubi odlatywać w nieznane, fantastyczne rejony, za sprawą fascynacji science fiction. Zawodowo jednak częściej spogląda w przeszłość, dzięki pracy jako specjalista od promocji w muzeum, badający tajemnice początków kinematografii. Jego ulubiony film to "Matrix", bo łączy dwie dziedziny bliskie jego sercu – religię i sztuki walki.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA