search
REKLAMA
Festiwal

SPLAT!FILMFEST 2020 zbliża się wielkimi krokami!

Łukasz Budnik

24 listopada 2020

REKLAMA

Ten szalony rok nie był łaskawy dla kinomanów. Zamknięte kina, odwołane wydarzenia filmowe, brak większości gorących premier… Na szczęście organizatorzy Splat!FilmFest – International Fantastic Film Festival przygotowali coś, co może osłodzić końcówkę filmowego roku – kolejną, szóstą edycję festiwalu, tym razem online. Mamy przyjemność jej patronować! 

Czym jest Splat!FilmFest – International Fantastic Film Festival? Cytując samych organizatorów: “to największy w Polsce festiwal nowego kina grozy, fantastyki, kina gatunkowego i bezkompromisowego kina arthousowego”. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 2015 roku, a trzy lata później dotarła także do Warszawy. Organizatorzy przygotowują repertuar kina szalonego i mrocznego, a trzon programu to najlepsze produkcje gatunkowe (horrory, thrillery, dramaty, science fiction i więcej), która nie mają jeszcze dystrybucji kinowej.

Według amerykańskiego magazynu filmowego „Movie Maker Magazine” – Splat!FilmFest to obecnie jeden z 25 najlepszych festiwali kina gatunkowego na świecie (wydanie z października 2019 roku, “25 Bloody Best Genre Fest of 2020”).

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 1-14 grudnia. Na oficjalnej stronie internetowej znajdziecie repertuar, a już wkrótce będziecie mogli także zakupić karnet lub dostęp na pojedyncze wydarzenia. Zainteresowanych zapraszamy także do dołączenia do wydarzenia na Facebooku i śledzenia kolejnych informacji.

Autorem grafiki głównej jest Tomasz Kaczkowski.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA