search
REKLAMA
Informacja

Uwaga! Wracają „Spadkobiercy”

Roman Sowa

25 listopada 2016

maxresdefault 15
REKLAMA

Nie mam wątpliwości. To jest najlepsza wiadomość, jaką mogę zakomunikować czytelnikom film.org. Po trzech latach przerwy – zdecydowanie za długo – wraca improwizowany serial kabaretowy Spadkobiercy. Nowy, siódmy sezon „przygód i przypadków” rodziny Owensów mogą już za darmo oglądać użytkownicy telewizji internetowej Ipla oraz abonenci Cyfrowego Polsatu GO. Oby jak najszybciej serial trafił na antenę TV4, która emitowała wcześniejsze odcinki.

Pamiętacie? Niezrównoważoną (między liryzmem a histerią) Dorin Owens (Joanna Kołaczkowska) jako prostytutkę z Puerto Rico? Publiczność umierała ze śmiechu (kto nie widział, ten uboższy). A wyrodnego syna George’a Owensa (Robert Górski)? Mistrza ciętej riposty i niekonwencjonalnych sposobów zarabiania dużych pieniędzy, np. jako dżokej:

George: Ponoszę ryzyko przecież, skaczę przez przeszkody, tam jest jakiś rów z wodą, przecież ja mogę sobie złamać kark.

Brat Billy (Michał Wójcik): Mało tego, środowisko dżokejów jest homoseksualne…

George: A… wszyscy kazali Cię pozdrowić.

To jest serial osobowości kabaretowych: Dariusz Kamys (reżyser i pomysłodawca), Artur Andrus, Wojciech Tremiszewski, Piotr Bałtroczyk, Marek Grabie (tak, tak, doktor Dreyfus w jego wykonaniu to raczej osobliwość) potrafią improwizować i śmieszyć przy tym widzów do łez. I nieżyjąca już Maria Czubaszek jako babcia Maggie Mekintosz Owens, chcąca przejąć rodzinną fortunę. Kto teraz będzie knuł, judził i miał nieprzyzwoite skojarzenia z pewnymi ssakami żyjącymi w oceanach?

spadkobiercy chappelle2 1

Szósty sezon Spadkobierców zakończył się ślubem Kena (Wojciech Kamiński) z Dorin (zachwyconą, bo w końcu spełniło się jej marzenie: tysiąc pięćset koni tratujących gości). Co dalej? Kłopoty małżeńskie (fani serialu z pewnością oglądali odcinki nakręcone na PAKACH) i mnóstwo nowych gościnnych występów. W nowej odsłonie (14 odcinków) widzowie zobaczą m.in. Maję Bohosiewicz, Roberta Gonerę, Jacka Kopczyńskiego, Marka Piekarczyka, Piotra Gąsowskiego, Martę Chodorowską. Będzie zabawnie.

Ponieważ w kinach, dziś głownie dramaty, thillery, sensacje (Jestem mordercą, Nowy początek, Snowden), to Spadkobiercy będą doskonałą przeciwwagą.

PS. Linkuję odcinek z 31. PAKI. Partie śpiewane – bomba!

korekta: Kornelia Farynowska

REKLAMA