search
REKLAMA
News

Powstaje biografia MICHAELA JACKSONA. Film ma już reżysera

Michael Jackson to kolejna gwiazda muzyki, która doczeka się filmowej biografii.

Łukasz Budnik

18 stycznia 2023

fhd988MKR Michael Jackson 031
REKLAMA

W 2019 roku Graham King, producent Bohemian Rhapsody, nabył prawa do stworzenia filmowej biografii Michaela Jacksona – po niemal czterech latach, realizacja projektu oficjalnie rusza. Scenariusz Michaela napisze trzykrotnie nominowany do Oscara John Logan. Panowie pracowali wspólnie już przy innej biografii – Aviatorze Martina Scorsesego, opowiadającej o życiu Howarda Hughesa. Wybrano też reżysera – to Antoine Fuqua (Dzień próby, Bez litości). 

Według informacji “The Hollywood Reporter“, film ma pokrywać wszystkie aspekty życia Jacksona, jednak nie wiadomo, w jaki dokładnie sposób twórcy podejdą do kontrowersji związanymi z oskarżeniami o seksualne wykorzystywanie nieletnich – film powstaje we współpracy ze spadkobiercami piosenkarza. W produkcji mamy usłyszeć największe przeboje Jacksona i zobaczyć wszystkie najważniejsze momenty jego kariery. Na ten moment nie wiadomo, kto wcieli się w Jacksona. W oświadczeniu Fuqua ] stwierdził, że karierę rozpoczynał od wideklipów i wciąż czuje, że połączenie muzyki i filmu to część jego tożsamości, zaś Jackson to artysta o nieporównywalnej mocy, charyzmie i geniuszu muzycznym. Film wyprodukuje studio Lionsgate.

michael jackson hologram

Michael Jackson zmarł w 2009 roku w wieku 50 lat.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA