search
REKLAMA
Znalezione w sieci

STEVEN SPIELBERG ma swój ulubiony film superbohaterski. “Czułem, że obejrzałem coś nowego”

Łukasz Budnik

16 kwietnia 2021

REKLAMA

Steven Spielberg zapisał się w historii kina jako jeden z najważniejszych reżyserów. Ma na koncie takie klasyki, jak choćby Szczęki, filmy o Indianie Jonesie czy E.T, a jego twórczość z pewnością zainspirowała wielu współczesnych reżyserów. Wśród nich jest James Gunn, autor Strażników Galaktyki.

Reżyser ma powody do radości, bo to właśnie widowisko należące do MCU Spielberg nazwał niegdyś swoim ulubionym filmem superbohaterskim. Gunn kilka dni temu wspomniał o tym na Twitterze, odpowiadając fanowi na pytanie, co pomyślał dowiedziawszy się, że Strażnicy Galaktyki to jeden z dwudziestu ulubionych filmów Spielberga:

Nie wiem, czy ta lista jest prawdziwa. Wiem za to, że Spielberg nazwał “Strażników [Galaktyki]” swoim ulubionym filmem superbohaterskim. Usłyszałem o tym w montażowni, gdy siedziałem z Fredem Raskinem i być może trochę się popłakałem. “Szczęki” i “Poszukiwacze [zaginionej Arki]” to powody, dla których robię filmy.

Rzeczywiście – Spielberg powiedział kiedyś, że Strażnicy Galaktyki to film superbohaterski, który najbardziej mu zaimponował, bo nie traktuje się całkowicie serio i daje poczucie, że obejrzało się coś nowego i wolnego od cynizmu.

Warto odnotować, że Strażnicy Galaktyki przed premierą nie byli pewnym hitem studia – zanim film trafił na ekrany, tytułowa grupa była stosunkowo nieznana i nie wiadomo było, czy produkcja spotka się z zainteresowaniem widzów. Ostatecznie jednak zebrała świetne recenzje i okazała się sukcesem finansowym. W 2017 roku na ekrany trafiła kontynuacja, a bohaterowie powrócili także w dwóch częściach Avengers. Już wkrótce ruszą prace na planie trzeciej części serii.

Czy wy także cenicie sobie Strażników Galaktyki?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA