search
REKLAMA
News

STEPHEN KING był zachwycony serialem science fiction od Apple. “Niesamowicie trzyma w napięciu”

Stephen King pochwalił publicznie kolejną produkcję.

Łukasz Budnik

26 maja 2024

REKLAMA

Wśród seriali, które Stephen King w zeszłym roku komplementował na swoim profilu w serwisie X, była także produkcja science fiction przeznaczona na Apple TV+ – serial Silos.

W opisie produkcji czytamy:

W zniszczonej i toksycznej przyszłości żyje społeczność zamieszkująca ogromny podziemny silos sięgający kilkaset pięter pod ziemię. Mężczyźni i kobiety żyją tam w społeczeństwie pełnym obostrzeń sądząc, że mają one ich chronić.

W serialu występują m.in. Rebecca Ferguson, Rashida Jones, David Oyelowo, Common oraz Tim Robbins. Stworzony przez Grahama Yosta serial cieszy się uznaniem krytyków (88% pozytywnych recenzji zarejestrowanych w serwisie Rotten Tomatoes), a King pisał o nim następująco:

Tajemniczy i niesamowicie trzymający w napięciu. To doskonałe science fiction z wielowymiarowymi postaciami.

Do tej pory ukazał się jeden sezon serialu (składający się z 10 odcinków), a zapowiedziany jest drugi. Na ten moment konkretna data premiery nie została wyznaczona.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA