Sequele

SEQUELE – Mali agenci

Autor: Tekst gościnny
opublikowano

Autorami tekstu są Katarzyna Kowalska i Łukasz Anioł.

TYTUŁ POLSKI: Mali Agenci
ROK PRODUKCJI: 2001
DYSTRYBUCJA W POLSCE: SPI
REŻYSERIA: Robert RodriguezWYSTĄPILI:
Antonio Banderas
Carla Cugino
Alexa Vega
Daryl Sabara

Dwoje dzieciaków Carmen i Juni żyją tak jak swoi rówieśnicy. W pewnym momencie dowiadują się prawdy o swoich rodzicach – międzynarodowych agentach, o tym, że zostali porwani wraz z innymi agentami i o tym, że teraz oni muszą stać się parą doskonałych agentów, aby uratować rodziców i świat przed szaleńcem, który buduje armię dzieciaków. Postawieni przed faktem dokonanym mali bohaterowie radzą sobie nad wyraz dzielnie w związku z czym na koniec zostają pełnoprawnymi agentami wywiadu. Film utrzymany w komediowej konwencji, z rewelacyjną typowo rodriguezową obsadą, bawi nawet dorosłych.

TYTUŁ POLSKI: Mali Agenci 2: Wyspa Marzeń
ROK PRODUKCJI: 2002
DYSTRYBUCJA W POLSCE: SPI
REŻYSERIA: Robert RodriguezWYSTĄPILI:
Antonio Banderas
Carla Cugino
Alexa Vega
Daryl Sabara

Nasi mali bohaterowie są już samodzielną parą agentów. W związku z tym dostają swoją pierwszą misję do wykonania. Zostają w wyniku pewnych machlojek wysłani na tajemniczą wyspę, której nie ma na żadnej mapie. Ich zadaniem jest odnaleźć Kamuflator – urządzenie, które może być bardzo groźne dla ludzkości, gdy trafi w niepowołane ręce. Z pomocą przychodzą im bądź co bądź bardziej doświadczeni rodzice, nie wspominając już o dziadkach. Film trzyma poziom pierwszej części, przy czym gadżety są po zdecydowanym “upgrade”.

TYTUŁ POLSKI: Mali Agenci 3D: Trójwymiarowy Odjazd
ROK PRODUKCJI: 2003
DYSTRYBUCJA W POLSCE: SPI
REŻYSERIA: Robert RodriguezWYSTĄPILI:
Alexa Vega
Daryl Sabara
Sylvester Stallone
Ricardo Montalban

Centralną postacią trzeciej części Małych Agentów jest Zabawkarz. Skonstruował on arcyniebezpieczną grę, poprzez którą chce zawładnąć wszystkimi dziećmi na świecie. Jego pierwszą ofiarą pada Carmen Cortez, wobec czego na ratunek rusza brat Juni wraz z Dziadkiem Cortezem, zabierając nas w świat wirtualnej rzeczywistości. Niestety, ale Mali Agenci 3D: trójwymiarowy odjazd to zdecydowanie największa porażka w twórczości Rodrigueza. Przy pierwszych dwóch częściach, “trójka” jest desperacką próbą opowiedzenia historii rodem z Matrixa, gdzie już nic nie jest ciekawe, a wręcz emanuje bezsensem i głupotą.

TYTUŁ POLSKI: Mali Agenci: Wyścig z czasem w 4D
ROK PRODUKCJI: 2011
DYSTRYBUCJA W POLSCE: Forum Film
REŻYSERIA: Robert RodriguezWYSTĄPILI:
Jessica Alba
Jeremy Piven
Danger D’Amo
Alexa Vega
Daryl Sabara
Danny Trejo
Ricky Gervais

Marissa Cortez poza byciem przykładną żoną i matką bliźniaków jest również tajną agentką w stanie spoczynku. Jednak kiedy spokojowi świata może zagrozić niebezpieczny Strażnik Czasu, szef Marissy ponownie wzywa ją na pomoc. Razem z nią współpracować będą Rebecca i Cecil, czyli jej własne dzieci, będące małymi agentami. Czwarta część cyklu idzie o krok dalej i wprowadza kolejny wymiar – w użyciu będzie zmysł węchu. Po regularnym spadku jakości kolejnych części, tym razem możemy spodziewać się najgorszego – totalnej, nieoglądalnej szmiry.

CIEKAWOSTKI:

  • Pierwsze postacie jak np. Tom Tomcie powstały w głowie Rodriqueza w wieku 12 lat, a jego rysunek “Tom Tomcie grają gałka oczną” zdobył pierwszą nagrodę w konkursie plastycznym.
  • Plany zamku Floopa powstały pod wpływem hiszpańskiego architekta Antonio Gaudiego.
  • Rodriquez planował realizacje tego filmu przez wiele lat, w trakcie których szkicował projekty budowli zamków i postaci.
  • We wszystkich częściach pojawili się jedynie: Alexa Vega, Daryl Sabara i Danny Trejo.

CZY BĘDZIE KOLEJNA CZĘŚĆ?

Mimo fatalnych recenzji, film zarobił “swoje”, głównie z racji niskiego budżetu produkcji. Co prawda było to poniżej oczekiwań, ale producenci byli zadowoleni, co jest niemalże jednoznaczne z faktem, że piąta część Małych Agentów pojawi się na ekranach kin wkrótce.

Tekst z archiwum film.org.pl.

 

Ostatnio dodane