search
REKLAMA
Wpadki

Przeoczone BŁĘDY w serialu PRZYJACIELE

Łukasz Budnik

27 lutego 2021

REKLAMA

Przyjaciele są wciąż na topie, a fani kultowego sitcomu z niecierpliwością wyczekują specjalnego programu, w którym zobaczymy aktorów odtwarzających role tytułowej grupy, wspominając swój pobyt na planie. W oczekiwaniu zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi wpadkami, których dopuścili się twórcy serialu – poprzedni odcinek poświęcony Przyjaciołom znajdziecie tutaj

Piankowa rękawica

W jednym z odcinków pierwszego sezonu, Chandler i Joey zabierają Rossa na mecz hokeja. Geller godzi się pod jednym warunkiem (jego wcześniejszym planem było zostanie w domu i wspominanie byłej żony, Carol) – kumple mają mu kupić piankową rękawicę. W późniejszych scenach z meczu Ross faktycznie ma na dłoni rękawicę, jednak tylko w zależności od ujęcia – czasem nie ma po niej śladu.

Naszyjnik Rachel

W odcinku, w którym Ross i Julie – jego ówczesna dziewczyna – oznajmiają, że planują adopcję kota, Rachel stoi koło nich z tacą (scena ma miejsce w Central Perk, gdzie bohaterka wówczas pracowała). W zależności od ujęcia, naszyjnik, który ma na sobie, jest albo na jej szyi, albo… na tacy, którą trzyma Rachel.

Ojciec Rossa

To wpadka, którą kilka tygodni temu dostrzegł jeden z fanów sitcomu. Błąd ma miejsce w osiemnastym odcinku ósmego sezonu, zatytułowanym The One in Massapequa. 35. rocznicę ślubu obchodzą tam rodzice Moniki i Rossa. W ojca rodzeństwa wcielał się Elliott Gould, jednak w pewnym momencie wyraźnie widać, że między ujęciami pojawia się inny aktor, który teoretycznie gra w tym momencie w pana Gellera. Błąd ten można wytłumaczyć. Oryginalnie Przyjaciele byli emitowani w telewizji w formacie 4:3, co oznacza, że widzowie w ogóle nie mieli okazji dostrzec, do kogo zwraca się Ross – jego ojciec był poza kadrem. Dopiero gdy odcinki sitcomu zostały odświeżone i wyemitowane w wersji HD oraz panoramicznej, po bokach ekranu dało się zauważyć wcześniej niewidoczne elementy.

Tablica magnetyczna

W odcinku The One with All the Wedding Dresses mamy okazję przyjrzeć się tablicy magnetycznej w mieszkaniu Joeya i Chandlera. Gdy na jej tle stoi Chandler, słowo napisane na tablicy to „Poop”. Gdy chwilę później do mieszkania wchodzi Ross, a tablica jest w kadrze, jest już na niej napis „get out!”.

Plama na sukience

Jednym z najlepiej ocenianych odcinków serialu jest The One Where No-One’s Ready, w którym Ross próbuje zdążyć na uroczystość w muzeum, podczas gdy reszta grupy ociąga się w przygotowaniach. Jednym z wątków odcinka jest walka Joeya i Chandlera o możliwość siedzenia w wygodnym fotelu w mieszkaniu Moniki. Podczas niej sukienka Phoebe zostaje poplamiona hummusem – jak przekonamy się później, wielkość i kształt plamy zmienia się w zależności od ujęcia.

Napoje z lodówki

W odcinku The One with The Mugging, Joey (jak to ma w zwyczaju), wchodzi do mieszkania Moniki aby podebrać kilka napojów z lodówki. Trudno określić, które dokładnie wyciągnął, bo w zależności od ujęcia trzyma w rękach albo puszki, albo puszki i butelki.

Pukanie do drzwi

W odcinku The One with All the Kissing Monica zostaje zatrzaśnięta za drzwiami swojego mieszkania i przez dłuższy czas puka w nie, żeby ktoś ją wpuścił. Kiedy widzimy sytuację z jej perspektywy, Monika nie ma nic na dłoni. Tymczasem gdy chwilę później Ross otwiera jej drzwi, bohaterka ma na dłoni (w dodatku drugiej) skarpetę z kosza na pranie, który trzyma w ręku.

Wycinek z gazety

W odcinku, w którym zdjęcie Moniki i Joeya (zastąpił Chandlera, który nie mógł się uśmiechnąć) znajduje się w gazecie, pauzując odpowiedni fragment jesteśmy w stanie przeczytać tekst towarzyszący fotografii. Wygląda na to, że nikt nie znalazł czasu, aby napisać fałszywą, ale porządną notkę – łatwo da się zauważyć powtarzające się fragmenty i błędy w zdaniach.

Operator kamery w kadrze

W odcinku The One Without the Ski Trip, Ross przyjeżdża pomóc reszcie grupy, która wybiera się na narty (Ross jest wykluczony, bo sytuacja ma miejsce niedługo po jego rozstaniu z Rachel). Podczas rozmowy całej szóstki po lewej stronie widzimy jeszcze jedną osobę – operatora kamery. Można przypuszczać, że nie było go widać podczas oryginalnej emisji odcinka, podobnie jak zastępcy Elliota Goulda z jednej z poprzednich wpadek.

Sweter Joeya

Na koniec jeszcze jedna wpadka z brudnym ubraniem – tym razem chodzi o Joeya, który w zależności od ujęcia ma sweter cały w plamach od jedzenia, którym się wcześniej zalał, lub znacznie czystszy. Sytuacja ma miejsce w odcinku The One with the Late Thanksgiving, w którym Chandler i Monica dowiadują się, że będą mogli zaadoptować dziecko.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA