search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Pomysły twórców PRZYJACIÓŁ, które zostały porzucone przed premierą serialu

Łukasz Budnik

24 lutego 2021

REKLAMA

Dziś trudno wyobrazić sobie, aby historia w Przyjaciołach mogła potoczyć się w inny sposób, lub samych bohaterów z innymi osobowościami i wątkami. Jednak zanim sitcom trafił na antenę, twórcy i/lub stacja NBC mieli kilka pomysłów, które ostatecznie nie zostały zrealizowane.

W sieci można odnaleźć wiele zakulisowych historii, opowiadanych m.in. przez Martę Kaufman, Davida Crane’a i Kevina S. Brighta, twórców serialu. Oto kilka znalezionych w sieci informacji na temat słynnego sitcomu.

  • Joey był mądrzejszy – bohater grany przez Matta LeBlanca wraz z kolejnymi sezonami wydawał się coraz mniej inteligentny, jednak na początku był pisany jako aktor z inną osobowością. To sam LeBlanc wywołał zmianę swoją grą.
  • Monica i Joey mieli być zakochani – zanim to wątek Rossa i Rachel stał się główną historią miłosną w serialu, to Joey i Monica mieli się ze sobą spotykać.
  • inna osobowość Moniki – także Courteney Cox wniosła nieco do swojej postaci – Monica pierwotnie miała należeć do subkultury gotyckiej.
  • Phoebe miała zarabiać tylko na ulicy – bohaterka Lisy Kudrow pracowała w salonie masażu i grywała w Central Perk, ale pierwotnie miała dorabiać wyłącznie występami na zewnątrz.
  • inna piosenka – zanim powstał przebój The Rembrandts, “I’ll Be There For You”, twórcy chcieli użyć utworu “Shiny Happy People” grupy R.E.M.

Najlepsze odcinki serialu Przyjaciele

  • inne tytuły – nim stanęło na Przyjaciołach, twórcy rozważali takie tytuły, jak Across the HallSix of One oraz Friends Like Us.
  • Chandler – także Chandler miał być nieco innym bohaterem – nieustannie pracować przy biurku i ciągle się objadać.
  • kawiarnia – oczywiście przyjaciele spędzali mnóstwo czasu w Central Perk, jednak pierwotnie kawiarnia miała być centralnym miejscem akcji serialu. Pomysł ten odrzuciło NBC.
  • siódmy przyjaciel – stacja NBC chciała, żeby twórcy Przyjaciół dopisali jeszcze jednego bohatera, nazwanego Pat the Cop – on też miał się przyjaźnić z główną grupą i reprezentować starsze pokolenie. Ostatecznie nie pojawił się w serialu.
  • inny serial – nim powstali Przyjaciele, planowano inny serial w postaci spin-offu filmu Samotnicy Camerona Crowe’a. Reżyser jednak nie zgodził się na jego realizację i temat upadł.

Chcielibyście, żeby któryś z pomysłów został wykorzystany?

Źródło: Screen Rant

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA