search
REKLAMA
Ranking

Najbardziej DOCHODOWE filmy ANIMOWANE w HISTORII

Filip Pęziński

1 czerwca 2019

REKLAMA

Dzień Dziecka to święto, które kojarzy się z dziećmi zabieranymi do kina przez rodziców i szkolnych opiekunów. W poniższym rankingu znajdziecie dziesięć filmów animowanych, na które widzowie (i z pewnością ich pociechy) wybierali się najchętniej i tym samym najmocniej zasilali kinowe kasy. 

Dajcie znać, w których przypadkach waszym zdaniem wyniki finansowe szły w parze z poziomem filmu, a w których niekoniecznie.

Miejsce 10. Gdzie jest Nemo?

940 335 536 dolarów 

gdzie-jest-nemo

Gdzie jest Nemo? W pierwszej dziesiątce najbardziej dochodowych filmów animowanych w historii. Przygody sympatycznej rybki, jej ojca i przypadkowo wplecionej w historię Dory mają już na karku szesnaście lat! Warto jednak dodać, że na całkowity sukces komercyjny filmu miała wpływ nie tylko premiera w 2003 roku, ale też ponowna wizyta w kinie, kiedy 9 lat później Pixar postanowił pokazać światu wersję 3D animacji.

Miejsce 9. Król Lew

968 483 777 dolarów

król-lew

Przez wielu uważany za najlepszy film animowany w historii. Wynik finansowy tej produkcji Disneya tylko to potwierdza, bo prawie miliard dolarów wpływów pozwala Królowi Lwu nie tylko znajdywać się na tej zacnej liście najbardziej dochodowych animacji, ale też do dziś pozostawać na rynku amerykańskim najbardziej dochodowym filmem w najniższej kategorii wiekowej (G). W tym roku doczekamy się remake’u klasyka z 1994 roku w konwencji animacji komputerowej i w iście gwiazdorskiej obsadzie. Czy pobije wynik oryginału?

Miejsce 8. Minionki rozrabiają

970 761 885 dolarów

minionki-rozrabiają

Filmy z cyklu rozpoczętego przez Jak ukraść księżyc nie powaliły na kolana krytyków, ale widzowie wiedzą swoje, w czym na pewno duży udział mają kochane przez dzieci na całym świecie Minionki. W Polsce postanowiono wykorzystać ich komercyjny sukces do tego stopnia, że uczyniono z nich bohaterów tytułowych (oryginalny tytuł sequela to po prostu Despicable Me 2). Z czterech odsłon marki tylko pierwsza część nie znalazła się w tym rankingu.

Miejsce 7. Zwierzogród

1 023 784 195 dolarów

Nie będę ukrywał, że Zwierzogród uważam za jedną z najlepszych pozycji na tej liście i zdecydowanie jeden z ciekawszych filmów animowanych ostatnich lat. Znakomita produkcja Disneya na szczęście za swój wysoki poziom nagrodzona została przez widzów, którzy chętnie odwiedzali kinowe sale. Pierwsza w tym rankingu pozycja, która przekroczyła barierę miliarda dolarów dochodów. Zasłużenie!

Miejsce 6. Gdzie jest Dory?

1 028 570 889 dolarów

gdzie-jest-dory

Gdzie jest Nemo? zrobił w kinach bardzo dobry wynik, ale jego młodsza siostra bez trudu go pobiła. Czy zasłużenie? Recenzenci zgadzają się raczej, że film o Dory jest słabszą odsłoną morskiego świata Pixara, ale też nie odstaje specjalnie od pierwszej wersji. Czy producenci skuszeni finansowymi wynikami obu części pokuszą się o realizację kolejnej? Na razie nikt o tym nie mówi, ale w końcu na Gdzie jest Dory? musieliśmy czekać trzynaście lat.

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA