search
REKLAMA
Kiedyś/dziś

Jak wygląda dziś obsada ZBUNTOWANEGO ANIOŁA, kultowej telenoweli z lat 90?

Łukasz Budnik

13 czerwca 2020

REKLAMA

Argentyńska telenowela Zbuntowany anioł, emitowana oryginalnie w latach 1998-1999, podbiła serca nie tylko lokalnych widzów, lecz także – między innymi, bo emitowano ją w ponad 80 krajach – Polaków. Pierwsza emisja w naszym kraju przypadła na lata 2000-2001, a serial wracał do ramówki jeszcze kilka razy.

Zbuntowany anioł rozpoczął międzynarodową karierę aktorki i wokalistki Natalii Oreiro, której singiel „Cambio Dolor”, ilustrujący czołówkę, stał się ogromnym przebojem. Artystka nadal udziela się w przemyśle filmowym oraz muzycznym (podczas zeszłorocznego Sylwestra wystąpiła w Polsce) Oreiro wcieliła się w serialu w Milagros, dziewczynę z sierocińca, która została zatrudniona jako służąca w bogatej rodzinie. Tam poznała Ivo, syna swojego pracodawcy, z którym wkrótce połączyło ją uczucie. W Ivo wcielił się Facundo Arana –on i Oreiro zagrali jeszcze razem w serialu Jesteś moim życiem.

Dziś w ramach naszego cyklu, w którym przedstawiamy aktorów po latach, zapraszamy do zapoznania się z tym, jak wygląda dziś obsada Zbuntowanego anioła. Niestety nie wszyscy aktorzy żyją do dziś – Lydia Lamaison wcielająca się w Angelicę zmarła w 2012 roku, a Arturo Maly grający Federica w 2001. Z kolei grający Bernarda Osvaldo Guidi w 2011 roku popełnił samobójstwo.     

Tu znajdziecie inne odsłony “Kiedyś/dziś”.

Natalia Oreiro – Milagros

Jak zostało wspomniane, Oreiro w kolejnych latach pojawiła się w jeszcze innych telenowelach – Kachorra to ja oraz Jesteś moim życiem. Pojawiła się też w filmie Gilda – No me arrepiento de este amor, rozwijała też karierę muzyczną (choć jej największym przebojem pozostaje “Cambio Dolor”).

Facundo Arana – Ivo

Arana zagrał z Oreiro w Jesteś moim życiem, potem pojawiał się w innych telenowelach. Podobnie jak jego koleżanka z planu, udzielał się w muzyce, grając na saksofonie w zespole La Caranza.

Fernanda Mistral – Luisa

Choć w Polsce Mistral znana jest najbardziej właśnie ze Zbuntowanego anioła, w swoim portfolio ma kilkadziesiąt ról. Jej kariera sięga lat 50. XX wieku!

Verónica Vieyra – Victoria

Vieyra po Zbuntowanym aniele kontynuowała występy w telefonach, m.in. w  Patito Feo: La Historia Mas Linda oraz Patito Feo: La Vida Es Una Fiesta.

Gabriela Sari – Gloria

Dziś Sari poświęca się głównie życiu rodzinnemu – jest szczęśliwą mamą i żoną.

Victoria Onetto – Lina

Podobnie jak jej koleżanki i koledzy z planu, aktorka pojawiała się w czasach po Zbuntowanym aniele w kolejnych telenowelach. Na dłużej m.in. w Ostatniej minucie.

Segundo Cernadas – Pablo

Aktor z Natalią Oreiro występował również w telenoweli Valeria. Pojawił się też w Dzisiejszych lekarzach, Doktorze Miłość oraz Duchu Eleny.

Marcelo Mazzarello –Morgan “Rocky”

Mazzarello także pojawił się w Jesteś moim życiem, a dziś grywa w kolejnych argentyńskich filmach i serialach/

Pablo Novak – Bobby

Novak jest dziś nie tylko aktorem, lecz także muzykiem, pisarzem i reżyserem argentyńskiego teatru.

 Oglądaliście Zbuntowanego anioła?

Źródło zdjęć: Guioteca

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA