search
REKLAMA
Zestawienie

Gwiazdy, które żyją ZASKAKUJĄCO SKROMNIE

Dawid Myśliwiec

2 października 2019

REKLAMA

Ci z was, którzy śledzą doniesienia ze świata gwiazd Hollywood, wiedzą zapewne, jakimi kwotami obracają słynne aktorki i aktorzy. Wielomilionowe wille, zamki, luksusowe samochody i jachty – to wszystko norma w wyższych filmowych sferach, ale okazuje się, że nie wszystkie gwiazdy żyją w tak rozpasany sposób. Są wśród nich jednostki, które – choć pewnie na brak pieniędzy nie narzekają – żyją skromnie, starając się nie wzbudzać większego zainteresowania i kontrowersji. Oto kilka przykładów, że istnieją gwiazdy filmowe żyjące niezwykle skromnie.

Sarah Jessica Parker i Matthew Broderick

Sarah Jessica Parker i Matthew Broderick z dziećmi

Para, której wartość rynkową szacuje się na ok. 150 milionów dolarów, jest przykładem bardzo rozsądnie żyjącej rodziny. Mieszkają sobie w modnej dzielnicy Greenwich Village w Nowym Jorku i choć większości śmiertelników nie byłoby stać na takie luksusy, to trzeba przyznać, że Sarah i Matthew to wyjątkowo skromnie żyjące gwiazdy. O ile sława Brodericka odrobinę przygasła, to jego żona wciąż jest prawdziwą marką, ale nie przywykła do rozrzutności, którą charakteryzowała się jej postać z Seksu w wielkim mieście, Carrie Bradshaw. Wychowana w 10-osobowej rodzinie, której często brakowało pieniędzy, Parker docenia wartość pieniędzy i nie wydaje ich na prywatne samoloty i drogie wille.

Kristen Bell

Kristen Bell

Choć Kristen i jej mąż Dax Shepard są ponoć warci ok. 32 miliony dolarów, aktorka znana z serialu i filmu Veronica Mars od lat uchodzi w Hollywood za wzór skromności. Na brak środków finansowych narzekać nie może, ale mimo to przyznaje się do regularnego korzystania z kuponów zakupowych, które w USA są szczególnie popularne. W jednym z wywiadów zdradziła też, że jej ślub z Shepardem kosztował dokładnie 142 dolary, wliczając w to cenę paliwa potrzebnego na dojazd do urzędu stanu cywilnego. Oszczędnie, prawda?

Keanu Reeves

Keanu na ławce

Gdyby jeszcze komuś było mało dowodów na to, że Keanu Reeves to najbardziej wyluzowana gwiazda w przemyśle filmowym, może obejrzeć to nagranie, w którym John Wick jedzie sobie metrem, jak gdyby nigdy nic, a na dodatek ustępuje miejsca stojącej obok niego kobiecie. Oprócz tego widuje się go na ciuchowych wyprzedażach, a także na ławkach w parku, gdzie – zamiast objadać się w drogich restauracjach – ze smakiem zajada kanapki. To zresztą nie jedyne dowody na to, że Keanu, którego życie doświadczyło wyjątkowo mocno (ojciec-narkoman, narodziny martwego dziecka, tragiczna śmierć narzeczonej), jest wspaniałą jednostką ludzką niedbającą o pieniądze. Wsławił się kupowaniem jedzenia ekipom filmowym, a także 20-tysięcznym datkiem dla jednego z techników na planie filmowym Matriksa. I jak tego Keanu nie kochać?

Shailene Woodley

Wartość rynkowa tej młodej gwiazdy to 9 milionów dolarów, ale najprawdopodobniej Shailene nigdy nawet nie zbliżyła się do wydania takiej kwoty przez całe swoje życie. Jest wielką orędowniczką dbania o naszą planetę, dlatego wszędzie chodzi ze szklaną butelką, kupuje niemal wyłącznie używaną odzież (tak przynajmniej twierdziła w wywiadzie, ale pewnie nie dotyczy to oscarowych gal), a nawet stara się wytwarzać własne leki i kosmetyki. A skoro wszystko robi sama, to po co ma wydawać pieniądze?

Bill Murray

Bill Murray

Gwiazdor Pogromców duchów i Dnia świstaka znany jest z ekscentrycznego stylu bycia – ponoć nie dysponuje telefonem komórkowym, przez co reżyserzy nie mają możliwości zaproponowania mu roli, a gdy już dotrze na plan, to chętnie wdaje się w kłótnie z innymi członkami obsady. Słynie jednak także z bardzo “zwyczajnych” gestów – a to sfotografuje się z parą narzeczonych podczas sesji zdjęciowej, a to wpadnie na przypadkową imprezę by… pozmywać! Nie do końca wiadomo, ile w tych zachowaniach jest spontaniczności, ale jak znamy Billa Murraya, raczej nie planuje z wyprzedzeniem kontaktów ze “zwykłymi śmiertelnikami”. O ciekawym (i skromnym) żywocie Billa Murraya powstał zresztą bardzo ciekawy film dokumentalny The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man, który w ubiegłym roku można było obejrzeć na American Film Festival we Wrocławiu.

***

Powyższe przykłady zapewne nie pokrywają się z waszą definicją “skromności” – wymienieni w tekście aktorzy i aktorki wciąż dysponują ogromnymi majątkami i mogą znacznie więcej niż przeciętny obywatel. Są jednak dowodem na to, że ogromny sukces nie musi przysłaniać szlachetnych wartości, jakimi są m.in. skromność i pamięć o tym, że bogactwo może przeminąć w każdej chwili, dlatego warto pielęgnować w sobie umiejętność życia na umiarkowanym poziomie. Dzięki temu te właśnie gwiazdy Hollywood są bliższe tym, którzy je podziwiają – swoim fanom.

Avatar

Dawid Myśliwiec

Zawsze w trybie "oglądam", "zaraz będę oglądał" lub "właśnie obejrzałem". Gdy już położę córkę spać, zasiadam przed ekranem i znikam - czasem zatracam się w jakimś amerykańskim czarnym kryminale, a czasem po prostu pochłaniam najnowszy film Netfliksa. Od 12 lat z różną intensywnością prowadzę bloga MyśliwiecOgląda.pl.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA