search
REKLAMA
News

DANIEL RADCLIFFE wyjawił, jakie są jego ulubione filmy

Co lubi oglądać Daniel Radcliffe?

Łukasz Budnik

25 lipca 2022

daniel radcliffe 1 e1563290551992
REKLAMA

Jeszcze w tym roku premierę będzie mieć film Weird: The Al Yankovic Story, w którym główną rolę zagrał Daniel Radcliffe. Aktor od czasu zakończenia serii o Harrym Potterze regularnie pojawia się na ekranach i wciąż jest lubianą gwiazdą. 

W zeszłym roku Radcliffe wziął udział w organizowanym przez Wired wywiadzie, w którym odpowiadał na pytania zadawane w wyszukiwarce Google przez internautów. Jednym z nich było zapytanie o ulubiony film aktora. Radcliffe wymienił dwa tytuły:

Jest film zatytułowany “Sprawa życia i śmierci” Michaela Powella i Emerica Pressburgera. To magiczna opowieść o pilocie która zostaje zastrzelony nad kanałem La Manche, ale w chaosie wojny nie dostrzegają go anioły. W efekcie musi udać się do nieba i odbyć proces który ustali, czy powinien żyć nadal. To film pełen wyobraźni i zabawy. Jeśli chodzi o film, który widziałem najwięcej razy, to pewnie “Sztuka rozstania” z Benem Fosterem. To jeden z filmów, które połączyły mnie i moją dziewczynę. Ma niesamowitą obsadę (…), a Martin Short jest w nim niesamowity. Świetny film.

Sprawa życia i śmierci zadebiutowała w 1946 roku, a główną rolę zagrał David Nivem. Produkcja trafiała na listy najlepszych brytyjskich filmów w historii. Z kolei Sztuka rozstania, choć przypadła do gustu Radcliffe’owi, nie spotkała się z powszechnym uznaniem (43% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes). Film może się jednak rzeczywiście pochwalić imponującą obsadą. Wystąpili w nim m.in. wspominany Ben Foster, Zoe Saldana, Mila Kunis, Kirsten Dunst i Colin Hanks. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA