search
REKLAMA
Zestawienie

Bohaterowie filmów MARVELA, którzy MOCNO RÓŻNIĄ SIĘ od KOMIKSOWYCH wersji

Filip Pęziński

19 września 2019

REKLAMA

Bez wątpienia siłą Kinowego Uniwersum Marvela jest brak wstydu z powodu swojego rodowodu i silne czerpanie z komiksowych pierwowzorów. Jednak nie wszystkie postaci zostały przeniesione na ekran w sposób wierny oryginałowi.

Poniżej zestawienie tych najciekawszych zmian, wymykających się jedynie stronie wizualnej.

Clint Barton (Hawkeye)

hawkeye

Może trudno w to uwierzyć, ale komiksowy Hawkeye zadebiutował w komiksie jako antagonista, który dopiero z czasem zmienił stronę barykady i dołączył do grupy Avengers. Trzeba jednak przyznać, że Joss Whedon dość sprawnie nawiązał do tego faktu w pierwszej części filmu o największych bohaterach Ziemi, kiedy Loki przejął panowanie nad umysłem Bartona, czyniąc go w ten sposób swoim pomocnikiem. Komiksowy Clint był też swego czasu w związku z Nataszą (Czarną Wdową), w filmie łączy ich tylko przyjaźń.

Bucky

bucky

Filmowy Bucky mocno połączył się ze swoim komiksowym pierwowzorem w filmie Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz, który w dość luźny, ale oddający sprawiedliwość sposób ekranizował komiks Eda Brubakera o tym samym tytule (w komiksie pada nawet słynne: „Who the hell is Bucky?”). Jednak w pierwszym filmie z jego udziałem (Captain America: Pierwsze starcie) przedstawiony został jako oddany przyjaciel Steve’a Rogersa z czasów młodości. W komiksie zaś był wyszkolonym nastolatkiem dedykowanym do pomocy Kapitanowi Ameryce. Warto docenić subtelne nawiązanie do komiksowego pierwowzoru w filmowej garderobie postaci (powyżej).

Mandaryn

mandaryn

Głównie dzięki serialowi animowanemu z lat 90. Mandaryn kojarzony jest jako największy antagonista Tony’ego Starka, jego swoisty Joker. Fani nie kryli zatem oburzenia, kiedy w Iron Manie 3 ta posługująca się dziesięcioma pierścieniami pełnymi kosmicznej magii postać została przedstawiona jako wymysł innego antagonisty, a Mandaryn okazał się zwykłym, zapijaczonym aktorem odgrywającym powierzoną mu rolę demonicznego terrorysty. Marvel Studios wyszło naprzeciw oczekiwaniom widzów i zapowiedziało, że w zbliżającym się Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings zobaczymy PRAWDZIWEGO Mandaryna.

Zemo

zemo

Komiksowy Zemo (a właściwie Baron Zemo) to nazistowski naukowiec i sprzymierzeniec Red Skulla o oszpeconej twarzy ukrytej pod charakterystyczną, fioletową maską. Temu filmowemu Zemo twórcy Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów zafundowali nie tylko całkowitą zmianę wyglądu, ale i nową historię: w Kinowym Uniwersum Marvela był żołnierzem z jednostki specjalnej Sokovii, który pragnął zemsty na Avengers za rodzinę, która poniosła śmierć w trakcie starcia grupy superbohaterów z Ultronem. Co ciekawe, postać ma wrócić w serialu The Falcon and the Winter Soldier, w którym zgodnie z zapowiedziami mamy zobaczyć bohatera już w znanej z komiksu masce.

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i kina sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA