search
REKLAMA
Zestawienie

Aktorzy, którym NIE POZWALANO przebywać razem na planie

Ci aktorzy raczej nie wspominają najlepiej tych współprac.

Martyna Janasik

23 kwietnia 2024

REKLAMA

Zakochując się w swoich partnerach z planów filmowych, aktorzy wielokrotnie udowadniali, że granica pomiędzy fikcją a rzeczywistością jest cienka. Równie częste są jednak sytuację, w których to nienawiść bierze górę w prawdziwym życiu. Oto przykłady aktorów, którzy nieprzypadli sobie do gustu i nie przebywali ze sobą na planie zdjęciowym.

Julia Roberts i Nick Nolte

W latach 90. Julia Roberts była jedną z najbardziej rozchwytywanych kobiet przemysłu filmowego. Nic więc dziwnego, że i Nick Nolte ma w swoim CV występ u jej boku. W filmie Kocham kłopoty aktorzy grają rywalizujących ze sobą reporterów, udowadniając, że granica pomiędzy miłością a nienawiścią jest niezwykle cienka. W filmie bliżej było do miłości, a w rzeczywistości na planie górę brała nienawiść. Wzajemna niechęć Julii Roberts i Nicka Noltego była tak duża, że ponoć część ich wspólnych scen nagrywano oddzielnie.

Julianna Margulies i Archie Panjabi

Żona idealna to serial emitowany w latach 2009–2016, w którym polityka miesza się ze skandalem oraz rodziną i na odwrót. Opowiada o żonie prokuratora stanowego, która po latach wraca do zawodu prawniczki, musząc utrzymać rodzinę po tym, jak liczne zdrady i korupcja jej męża wychodzą na jaw. Przez pierwsze dwa sezony największym wsparciem głównej bohaterki jest jej bliska przyjaciółka. Kiedy jednak okazuje się, że jest zamieszana w skandal z jej mężem, relacja kobiet bardzo się ochładza. Fani zaczęli też podejrzewać, że źle dzieje się nie tylko pomiędzy bohaterkami, ale i grającymi je aktorkami.

Kiedy Margulies i Panjabi nie pojawiły się razem na ekranie przez 30 odcinków, widzowie zaczęli się zastanawiać, czy napięcie nie rozprzestrzeniło się także poza ekranem. To zostało potwierdzone, gdy na jaw wyszło, że pierwszy wspólny występ aktorek w finale szóstego sezonu połączono w jedną całość. Aktorki nie przebywały w tym czasie w tym samym pomieszczeniu. Występy połączono za pomocą green screena.

Megan Mullally i Debra Messing

Lubiliście serial Will & Grace? To zapewne pamiętasz, że bliską przyjaciółką Grace była Karen. Niestety takie relacje łączyły je wyłącznie na ekranie… i to do czasu! Najpierw Meghan Mullally i Debra Messing przestały obserwować się na Instagramie i razem pozować do zdjęć, potem Mullally ogłosiła, że odchodzi z produkcji. 24 października 2019 roku TVLine poinformowało, że ​​Mullally wzięła tymczasowy urlop. Według źródła w EW to właśnie napięcie pomiędzy Mullally i Messing przyczyniło się do ostatecznego podjęcia decyzji o zakończeniu serialu. Obecność sprzeczek na planie potwierdziła później część ekipy produkującej serial.

Joan Collins i John Forsythe

Dynastia to dla wielu serial nad serialami, najlepsza produkcja telewizji. Nic dziwnego, serial osiągnął gigantyczny sukces, obsada stała się wielkimi gwiazdami, a o wydarzeniach z planu chciał wiedzieć każdy fan. Również i ta produkcja napotkała problemy w obsadzie. Ekipa nie miała łatwo, a to wszystko za sprawą konfliktu Joan Collins i Johna Forsythe’a, którzy ponoć rozmawiali ze sobą jedynie, gdy mieli wspólne sceny, tych nie dało się uniknąć, i to tylko, gdy kamera była włączona. W innych sytuacjach mieli na planie unikać siebie jak ognia.

Martin Lawrence i Tisha Campbell

Martin Lawrence i Tisha Campbell grali razem w popularnym serialu lat 90.pt. Martin. Pomimo sukcesu serialu między tą parą tylko na ekranie było dobrze. Campbell złożyła przeciwko aktorowi pozew o molestowanie seksualne za „powtarzające się i nasilające się molestowanie seksualne, pobicie na tle seksualnym, znęcanie się werbalne i powiązane z nimi groźby”. Po tym fakcie, choć aktorzy pozostali w obsadzie, Campbell kręciła zdjęcia w zupełnie innym czasie, minimalizując czas spędzony razem z Lawrence’em.

Lena Headey i Jerome Flynn

Pamiętacie Cersei i Bronna? To oczywiście postaci z Gry o tron. Niestety ich odtwórców: Lenę Headey i Jeome’a Flynna nie zobaczycie razem w akcji na innych planach zdjęciowych. No i w Grze o tron raczej też nie mogliście na to liczyć. Wszystko przez to, że aktorów łączyła kiedyś miłość. W 2002 roku Headey i Flynn byli parą. Ich miłość nie przetrwała próby czasu, a rozstanie było ponoć bardzo burzliwe i emocjonalne. To właśnie ma być powodem, przez który nie zobaczymy ich w jednym pomieszczeniu i na jednym planie zdjęciowym.

Angelina Jolie i Johnny Depp

Angelina Jolie i Johnny Depp spełnili marzenie wielu kinomanów kina i połączyli siły, by zagrać wspólnie w filmie Turysta. Produkcja spotkała się z mieszanymi opiniami. Ich współpraca też nie jest najlepiej wspominana w historii Hollywood. Według plotek aktorzy siebie unikali, a podczas przerw między ujęciami Depp w ogóle nie przebywał w pobliżu aktorki i z nią nie rozmawiał. Jolie miała ponoć pretensje do Deppa, że nie jest on w najlepszej formie. Turysta był jedynym razem, kiedy Jolie i Depp razem pracowali, i nic nie wskazuje, by aktorzy mieli się ponownie spotkać.

Martyna Janasik

Martyna Janasik

Kulturoznawczyni i autorka tekstów. Miłośniczka jedzenia, kina i sportu. Pewnie dlatego jedne z jej ulubionych filmów to "Rocky" i "Julie i Julia". Zawsze chciała pisać, więc pisać będzie już zawsze. W wolnych chwilach uwielbia oglądać filmy i tenis ziemny.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA