search
REKLAMA
Wpadki

Absurdy i DZIURY FABULARNE w serialu PRZYJACIELE

Łukasz Budnik

6 czerwca 2021

przyjaciele dziury fabularne
REKLAMA

Jakie absurdy i dziury fabularne odnajdziemy w serialu “Przyjaciele”?

W cyklu z wpadkami już kilka razy pisaliśmy o serialu Przyjaciele, jednak przez dziesięć sezonów sitcomu twórcom zdarzyło się na tyle dużo omsknięć, że możemy poświęcić mu jeszcze jeden odcinek. Tym razem będziemy kontynuować zagadnienie w postaci dziur fabularnych i absurdów zauważonych przez fanów tej kultowej produkcji.

Poprzednią odsłonę zestawienia przeczytacie w tym miejscu – [KLIK]

Nauki Richarda

przyjaciele dziury

W drugim sezonie serialu, Richard – wówczas spotykający się z Moniką – z powodzeniem uczy Chandlera, jak po kryjomu przekazać komuś pieniądze. Z czasem Monica i Richard rozstają się, a Chandler staje się zazdrosny o jej byłego, gdy sam wchodzi w związek z przyjaciółką. W sezonie 7. para czeka na wolny stolik w restauracji, a Chandler twierdzi wówczas, że nie wie, jak wsunąć kelnerowi pieniądze, aby przyspieszył ten proces. Wygląda na to, że zapomniał o naukach Richarda, o którym zresztą wspomina w tamtej sytuacji on i Monica.

Lody

przyjaciele dziury 1

W jednym z odcinków sezonu siódmego Chandler wytyka Rossowi, że ten nie lubi lodów, co Geller tłumaczy stwierdzeniem, że są one za zimne. Tymczasem w poprzednich sezonach dwukrotnie widzimy Rossa zajadającego się lodami – raz w towarzystwie małpki Marcela, innym razem w parku z jego dziewczyną Elizabeth. Być może ten drugi raz okazał się w jakiś sposób zdradliwy.

Siostry Joeya

przyjaciele dziury 2

W sezonie trzecim przy okazji urodzin Joeya w Nowym Jorku zjawiają się jego siostry – jest ich siedem, a Chandler ma wrażenie, że wszystkie są tą samą osobą. Twórcy musieli dopiero z czasem postanowić o liczbie sióstr, bo jeszcze w pierwszym sezonie Joey mówi o tym, że jego matka urodziła siedmioro dzieci (łącznie z nim). Oczywiście zawsze można założyć, że Joey zapomniał, jak duża jest jego rodzina (lub że nie umie liczyć do ośmiu, biorąc pod uwagę, jak bardzo twórcy pomniejszali z czasem jego inteligencję).

Francuski

przyjaciele dziury 3

W ostatnim sezonie serialu Phoebe uczy Joeya mówić po francusku na potrzeby jego przesłuchania do roli. Nie wiadomo, kiedy bohaterka opanowała ten język, bo jeszcze dwa sezony wcześniej nie wiedziała na przykład, co oznacza fraza „Sous chef” i w ogóle nie sugerowała wówczas, że zna francuski.

Zamki w drzwiach

przyjaciele dziury 4

Rachel i Monica mieszkały ze sobą przez kilka sezonów, jednak ta pierwsza wyprowadziła się w serii szóstej. Z kolei w ósmym sezonie zamki w drzwiach do mieszkania Moniki zostają zmienione. Nie zostało to wzięte pod uwagę w jednym z odcinków sezonu dziesiątego, w którym Rachel otwiera drzwi kluczem z czasów, gdy tam mieszkała, choć przecież nie powinny już pasować.

Partnerki Rossa

przyjaciele dziury 5

Ross od początku serialu utrzymuje, że jego pierwszą partnerką była Carol, była żona. Nie mamy powodów, by mu nie wierzyć, przynajmniej do czasu, gdy Chandler mówi, że Ross spał z panią sprzątającą ich pokoje w koledżu. Czy to celowe zatajenie faktów przez Rossa, czy niekonsekwencja scenarzystów?

Marker

przyjaciele dziury 6

Gdy w finale 5. sezonu Ross i Rachel upijają się w Las Vegas, mają na sobie napisy i rysunki wykonane niezmywalnym markerem, który ma zniknąć dopiero z czasem. Później pod wpływem impulsu biorą ślub w kaplicy, o czym nie pamiętają kolejnego ranka. Co ciekawe, wraz z ich wspomnieniami znika także marker – choć teoretycznie zmycie go powinno nastręczyć niemałych trudności, gdy bohaterowie schodzą na śniadanie (w momencie pobudki wciąż są pomalowani), są już całkowicie czyści.

Podróże Chandlera

przyjaciele dziury 8

Chandler w jednym z odcinku dosłownie ucieka do Jemenu, aby uniknąć zrywania z Janice. W kolejnym odcinku jest już z powrotem w Nowym Jorku, a fakt, że miał odlecieć, nie zostaje ponownie wspomniany. Inna magiczna podróż Chandlera odbywa się, gdy spontanicznie postanawia wrócić z Tulsy do Nowego Jorku – to 5 godzin lotu, wobec czego jeśli miałby się zjawić u przyjaciół tego samego wieczoru, musiałby natychmiast złapać samolot, co w świąteczny wieczór z pewnością byłoby niełatwe.

David w Minsku

phoebe mike david

David, ukochany Phoebe z pierwszego sezonu, wyjeżdża w celach zawodowych do Mińska. W późniejszych odcinkach, gdy bohater zostaje wspominany, mówi się, że wyjechał do Rosji – tymczasem Mińsk to przecież stolica Białorusi.

Znane postaci

przyjaciele dziury 7

Bohaterowie serialu kilkakrotnie wspominają znane osoby, które później pojawiają się w serialu – tyczy się to między innymi Seana Penna i Winony Ryder. Na osobną wzmiankę zasługuje Bruce Willis, który gościł w Przyjaciołach przez kilka odcinków, a Rossowi, Joeyowi i Chandlerowi umknęło, że jego bohater wygląda dokładnie tak jak protagonista cenionej przez nich Szklanej pułapki. Oczywiście sitcomy rządzą się swoimi prawami i można założyć, że znani ludzie wyglądają w ich ramach inaczej niż w rzeczywistości.

Poprzednią odsłonę zestawienia przeczytacie w tym miejscu – [KLIK]

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA