search
REKLAMA
Zestawienie

8 najbardziej WZRUSZAJĄCYCH SCEN, które lepiej oglądać z chusteczkami pod ręką

Michalina Peruga

18 października 2019

wzruszajace filmy 1
REKLAMA

Ściśnięte gardło, pojedyncza łza spływająca po policzku, pochlipywanie lub płakanie rzewnymi łzami filmy potrafią wzbudzić w widzach najgłębiej skrywane emocje. Przed wami lista ośmiu wzruszających filmowych scen. Przygotujcie chusteczki!

Uwaga na spoilery!

Manchester by the Sea – rozmowa Randi i Lee

TEMPLE Brylujący MARK STRONG w klasycznym połączeniu kryminału i czarnej komedii

Przypadkowe spotkanie dawnych małżonków na ulicy zaowocowało jedną z bardziej wzruszających i rozdzierających scen w historii kina. Żal i rozpacz wybuchają z całą mocą w popisie aktorskim Michelle Williams. Widzowie płaczą razem z nią, zdając sobie sprawę z tragizmu sytuacji, który doprowadził do rozstania bohaterów – złamanych i pozbawionych radości życia.

Życie jest piękne – Guido idący na egzekucję

large harryandsally

Wiele jest wzruszających scen w tym włoskim filmie o II wojnie światowej, ale do najbardziej poruszających należy jedna z ostatnich. Przebywający z synem w obozie koncentracyjnym Guido (Roberto Benigni) ukrywa przed dzieckiem koszmarną rzeczywistość, tłumacząc mu, że tak naprawdę wszystko jest grą. Kiedy do obozu wchodzą siły alianckie, Guido każe ukryć się synowi i biegnie odszukać żonę. Niestety zostaje złapany przez niemieckiego żołnierza, który prowadzi go na egzekucję. Guido odgrywa przez obserwującym go z ukrycia synkiem zabawny spektakl. Świadomość, że główny bohater idzie na śmierć, ale kierowany miłością rodzicielską walczy, aby do samego końca zachować pozory przed swoim dzieckiem, co sprawia, że tę scenę ogląda się ze ściśniętym gardłem.

Między słowami – pożegnanie Boba i Charlotte

Tęsknota za miłością, bliskością, zrozumieniem albo po prostu za czymś niewypowiedzianym, co nigdy nie będzie bohaterowi dane, smutek i ciche pogodzenie się z sytuacją to jedno z moich ulubionych rodzajów filmowych wzruszeń. Takie uczucia towarzyszą Bobowi (Bill Murray) i Charlotte (Scarlett Johansson) w końcowej, genialnej scenie w Między słowami. Pogubieni w życiu bohaterowie, osamotnieni w pełnym ludzi mieście, którzy nawiązali nić porozumienia, muszą się rozstać. Bob szepcze do ucha Charlotte słowa, których widzowie nie mogą usłyszeć, i odchodzi.

Cast Away: Poza światem – utrata Wilsona

Uwięziony na bezludnej wyspie Chuck Noland (Tom Hanks) postanawia się z niej wydostać. Jedynym jego kompanem jest Wilson – piłka z namalowaną twarzą, zastępująca mu kontakt z ludźmi. Po długim czasie obserwowania pogody bohater konstruuje drewnianą tratwę i wyrusza nią na niespokojne wody oceanu. Po starciu z dużą falą, z której tratwa i Chuck wychodzą bez szwanku, ginie Wilson. Zrozpaczony bohater dostrzega piłkę na horyzoncie i wskakuje do wody, by ją odzyskać. Uratowanie Wilsona wiąże się niestety z ryzykiem utraty tratwy. Po kilku próbach Chuck rezygnuje… Kto nie uronił łzy na tej scenie, niech pierwszy rzuci kamieniem.

Michalina Peruga

Michalina Peruga

Filmoznawczyni, historyczka sztuki i miłośniczka współczesnego kina grozy i klasycznego kina hollywoodzkiego, w szczególności filmu noir i twórczości Alfreda Hitchcocka. W kinie uwielbia mieszanie gatunków, przełamywanie schematów oraz uważne przyglądanie się bohaterom.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA