search
REKLAMA
News

Twórca MOONLIGHT wyreżyseruje kontynuację KRÓLA LWA

Filip Pęziński

29 września 2020

krol lew sequel
REKLAMA

Jak donosi serwis Deadline, Disney wybrał reżysera kontynuacji Króla Lwa z 2019 roku. Będzie nim Barry Jenkins, reżyser nagrodzonego Oscarem filmu Moonlight. Jako scenarzysta powróci autor pierwszej części – Jeff Nathanson.

Jak powiedział sam Jenkins:

Pomagając mojej siostrze wychowywać dwóch młodych chłopców w latach 90-tych, dorastałem z tymi postaciami. Możliwość współpracy z Disneyem nad dalszym pogłębianiem tej wspaniałej opowieści o przyjaźni, miłości i dziedzictwie (…) to spełnienie marzeń.

Król Lew

Przypominamy, że film z 2019 roku w reżyserii Jona Favreau był opartym o komputerową animację remake’iem kultowej produkcji Disneya z 1994 roku. Hit z lat 90. doczekał się dwóch sequeli – Króla Lwa II: Czasu Simby i Króla Lwa 3: Hakuna Matata. Filmy te jednak nie cieszyły się uznaniem widzów i wątpliwe, aby były inspiracją dla Barry’ego Jenkinsa i Jeffa Nathansona.

Pierwszy film mimo mieszanych recenzji okazał się ogromnym sukcesem komercyjnym i zarobił w kinach ponad półtora miliarda dolarów.

Póki co nie znamy planowanej daty premiery sequela.

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA