search
REKLAMA
News

Zoë Kravitz opowiada, w jaki sposób dostała rolę CATWOMAN w THE BATMAN

“The Batman” ma zadebiutować 4 marca 2022 roku.

Łukasz Budnik

4 października 2021

REKLAMA

Na 4 marca 2022 roku zaplanowana jest premiera The Batman Matta Reevesa. W tytułowej roli zobaczymy Roberta Pattinsona, a antagonistę – Riddlera – gra Paul Dano. Poza nimi, w obsadzie są jeszcze Jeffrey Wright, Peter Sarsgaard, Andy Serkis oraz Zoë Kravitz. Ta ostatnia wciela się w Catwoman. W niedawnej rozmowie z Another Mag, aktorka opowiedział o tym, w jaki sposób otrzymała rolę.

Kravitz wspomniała, jak wyglądało jej spotkanie z Reevesem.

Przeczytałam scenariusz. Potem [Matt] porozmawiał ze mną i wysłuchał moich przemyśleń, sprawdził, czy się zgadzamy. Nie znałam go dobrze, więc to był pewien proces. Kiedy pojawia się okazja do zagrania dużej roli i naprawdę tego chcesz, potwornie smutne jest, jeśli jej nie otrzymasz. Wkładasz w to mnóstwo energii. Przez cały czas chciałam wzbudzać dobre wrażenie i zgadzać się. Wcześniej nie miałam zamiaru przeczytać scenariusza i mówić, że wszystko mi się podoba, ale kiedy poszłam na przesłuchanie, nagle wstąpił we mnie jakiś szczeniaczek.

Aktorka dodała:

Ważne dla mnie było, żeby dać [Mattowi] do zrozumienia, jak to jest ze mną pracować. Powiedzieć, co myślę i zadać pytania. Chciałam podejść do tego poprzez pokazanie mu, jakie są moje uczucia wobec tej postaci. Myślę, że dlatego dostałam tę rolę. Matt to fantastyczny reżyser i mocno zależy mu na rozmowie o bohaterze. Przeprowadziliśmy kilka świetnych rozmów. Miałam swoje przemyślenia na temat postaci i spotkały się one z ciepłym przyjęciem.

Kravitz na temat Catwoman wypowiadała się także w zeszłym roku. Mówiła wówczas:

Selina Kyle reprezentuje naprawdę dużą siłę kobiecości i ekscytuje mnie zagłębienie się w ten aspekt. Myślę, że kobiecość wyraża moc, inną niż ta mężczyzn. To bardzo interesujące w kontekście Batmana i Kobiety-Kot. Batman jest przedstawicielem męskiej siły, a Kobieta-Kot żeńskiej, nieco bardzo skomplikowanej i delikatniejszej. Podoba mi się idea, że można jednocześnie być delikatnym, potężnym i bardzo niebezpiecznym.

Według doniesień, Kravitz podczas castingów pokonała m.in. Zazie Beetz i Eizę Gonzalez.

Kolejnych materiałów związanych z The Batman możemy spodziewać się podczas wydarzenia DC FanDome, które odbędzie się 15 października.

Widzowie, którzy mieli już okazję zobaczyć fragmenty The Batman, podkreślali, że film Reevesa jest klimatem zbliżony do horroru i nie stroni od przemocy. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA