search
REKLAMA
News

Zbliża się FESTIWAL KAMERA AKCJA. Pierwsze zapowiedzi

FKA powróci w październiku.

Łukasz Budnik

6 lipca 2023

REKLAMA

Zbliża się 14. edycja Festiwalu Kamera Akcja, a w sieci można odnaleźć już informacje na temat pierwszych wieści programowych. Przeczytajcie wieści opracowane na podstawie materiałów prasowych.

Przemysław Glajzner, dyrektor festiwalu zapowiada:

Festiwal Kamera Akcja cieszy się wielką popularnością, a organizatorzy, by dorównać oczekiwaniom uczestników, ciągle podnoszą programową poprzeczkę. Także i w tym roku festiwalowicze mogą liczyć na najlepsze filmowe perełki nagradzane na całym świecie. W tym roku skrupulatnie szukamy dla widzów najlepszych tytułów, osobiście przeczesując największe festiwale i nowe produkcje uznanych mistrzów, m.in. podczas Berlinale, Cannes, ale także oglądając mnóstwo propozycji, które mogą stać się niezapomnianymi odkryciami nadchodzącej edycji FKA. Nie zawahamy się ich pokazać w Łodzi.

Malwina Czajka, dyrektorka festiwalu dodaje:

Festiwal Kamera Akcja zbiera to, co najlepsze z największych festiwali i kondensuje wszystko w 4-dniowej formie (od kilku lat z przedłużeniem na 4 dni online) – a to wszystko dla kinomanów, którym nie dane jest ruszyć w świat i spędzić kilkanaście dni w sali kinowej.

Sprzedaż karnetów trwa. Już od 129 zł uczestnicy będą mogli obejrzeć specjalnie wyselekcjonowane, odważne filmy, których projekcje odbędą się w budynku-historii – Szkole Filmowej w Łodzi (12-15 października), a także uzyskać dostęp do ekskluzywnych tytułów online, na platformie Think Film (16-19 października). Szczegóły dotyczące sprzedaży karnetów znajdują się na stronie festiwalu: www.kameraakcja.com.pl.

Bohaterką pierwszej sekcji FKA będzie trzecia w historii reżyserka, która zdobyła w Cannes Złotą Palmę – Justine Triet. Widzowie poznają drogę, która zaprowadziła ją do zdobycia tego największego i pożądanego przez wszystkich filmowców lauru. 14. edycja Kamery Akcji przybliży widzom także twórczość Jacques’a Demy’ego – francuskiego reżysera i przedstawiciela Nowej Fali, w którego dziełach doszukać się można inspiracji rodem z klasycznych hollywoodzkich musicali, bajek czy nawet japońskich mang.

14. Festiwal Kamera Akcja odbędzie się od 12 do 15.10.2023 w Łodzi oraz od 16 do 19.10.2023 online na platformie Think Film. 

źródło: materiały prasowe

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA