search
REKLAMA
News

Nakręcono alternatywne zakończenie JOHNA WICKA 4. Reżyser zdradza, czym się różniło

Jakie zakończenie odrzucili twórcy “Johna Wicka 4”?

Łukasz Budnik

6 lipca 2023

REKLAMA

Uwaga! News zawiera spoilery filmu John Wick 4

Niedawno reżyser serii John Wick, Chad Stahelski, przyznał, że wciąż nie ma pomysłu, o czym mogłaby opowiadać zapowiedziana przez studio kontynuacja – szczególnie biorąc pod uwagę, że w końcówce “czwórki” John zginął. W nowej rozmowie Stahelski zdradził, że John Wick 4 ma także alternatywne zakończenie.

Stahelski w rozmowie z “Empire” stwierdził:

Mieliśmy inną końcówkę. Kinowe zakończenie jest tym, które chcieliśmy Keanu i ja, ale nakręciliśmy też alternatywne – w nim widzimy Johna Wicka w samej końcówce filmu, co jasno daje do zrozumienia, że wciąż żyje. Na pokazach testowych widzowie opowiedzieli się jednak za tym dwuznacznym zakończeniem.

Reżyser wyznał też, że miał wrażenie, że zakończenie części trzeciej nie było wystarczająco mocne, stąd też chęć, by zakończyć “czwórkę” w mocny sposób, w razie gdyby miała to być finałowa odsłona.

Stahelski we wspomnianym na wstępie wywiadzie mówił:

Myślę, że czwarta część była dobrym zamknięciem serii. Jest jednak we mnie ten rywalizujący reżyser, który stawia sobie wyzwanie i mówi: “Je*ać, zobaczmy, czy damy radę. Nie mam jeszcze powodu, dla którego ta część miałaby powstać. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy przestać szukać.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA