search
REKLAMA
News

ZACK SNYDER tłumaczy, w jaki sposób oglądać jego LIGĘ SPRAWIEDLIWOŚCI

Łukasz Budnik

11 marca 2021

REKLAMA

18 marca, a więc już dokładnie za tydzień, na HBO Max (w Polsce na HBO Go) zadebiutuje Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera, całkowicie odmienna od wersji wyświetlanej w kinach w 2017 roku. Ta kończona i modyfikowana była bowiem bez udziału reżysera, a dokrętkami zajął się inny twórca – Joss Whedon. Większość materiału zostanie pokazana widzom po raz pierwszy. Całą historię przeczytacie tutaj.

Snyder przez ostatnie miesiące skupiał się na ukończeniu swojej wizji, w tym realizacji dodatkowych scen z częścią aktorów – w międzyczasie potwierdził, że w jego dziele znajdą się 2,5h niepublikowanego dotąd w żaden sposób materiału, a całość potrwa łącznie aż 4 godziny podzielone na rozdziały (pierwotnie widowisko miało zadebiutować jako serial). Produkcja otrzymała kategorię R.

W ostatniej rozmowie z Grace Randolph Snyder wytłumaczył, w jaki sposób najlepiej oglądać jego film. Rozdziały (będzie ich sześć + epilog) będą skupiały się na konkretnych wątkach. Pierwszy (Don’t Count On It, Batman) potrwa pół godziny i opowie o próbach Batmana by zjednoczyć Ligę. Kolejna sekcja to The Age of Heroes, także trwająca pół godziny. W tym miejscu Snyder rekomenduje pierwszą przerwęDwa pierwsze rozdziały będą niejako wprowadzeniem do głównej narracji i zaznajomią widza z fabułą produkcji. 

Rozdziały trzeci i czwarty przedstawiają najbardziej istotne wydarzenia z filmu i rwają 80 minut. To właśnie tu znajdzie się ulubiona część Snydera – Beloved Mother, Beloved Son. Według reżysera, po zakończeniu części 4. będzie idealny czas na zrobienie sobie dłuższej przerwy (w kinach wystąpiłaby właśnie w tym miejscu). Ostatnie 100 minut widowiska to finałowe 2 rozdziały i epilog oraz 10 minut napisów końcowych – najlepiej obejrzeć je jednym ciągiem. 

Snyder dodał, że podział na rozdziały został mocno przemyślany i funkcjonował już od 2017 roku, zawsze będąc elementem, który reżyser chciał uwzględnić w swojej wersji filmu. Snyder nazwał rozdziały sam, tak, aby w pełni pokrywały się z jego wizją.

Poniżej tytuły wszystkich rozdziałów z wyłączeniem epilogu:

  • I: Don’t Count On It, Batman
  • II: The Age Of Heroes
  • III: Beloved Mother, Beloved Son
  • IV: Change Machine
  • V: All The King’s Horses
  • VI: Something Darker

Lidze Sprawiedliwości Zacka Snydera pojawią się między innymi Ben Affleck, Henry Cavill, Gal Gadot, Ezra Miller, Jason Momoa, Ray Fisher, Amy Adams, Willem Dafoe, Jeremy Irons, Amber Heard i Connie Nielsen. Tytułowi bohaterowie zmierzą się z zagrożeniem ze strony Darkseida i Steppenwolfa.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA