search
REKLAMA
News

Nowy plakat MORTAL KOMBAT, nadchodzącej adaptacji gry

Łukasz Budnik

11 marca 2021

REKLAMA

16 kwietnia 2021 roku do kin oraz na platformę HBO Max trafi Mortal Kombat, nowa adaptacja kultowej serii bijatyk. 

Nowe Mortal Kombat rozpocznie się w przeszłości od starcia Hanzo i Bi-Hana, późniejszych Scorpiona i Sub-Zero. Akcja przeniesie się następnie do teraźniejszości, gdzie poznamy nową postać w świecie MK – zawodnika MMA Cole’a Younga, który zostanie zmuszony do wzięcia udziału w turnieju, co pozwoli mu odkryć jego potencjał. W trakcie filmu zobaczymy bohaterów znanych z niemal trzydziestoletniej już serii gier.

Reżyser Simon McQuiod zapewnił, że fani pierwowzoru mogą liczyć na gore, przemoc i obecność tzw. fatality, brutalnego ruchu kończącego walkę. Przykłady widzimy już w pierwszym zwiastunie.

Poniżej nowy plakat filmu, na którym pokazano także postać Kabala:

 

W filmie występują Hiroyuki Sanada (Scorpion), Ng Chin Han (Shao Kahn), Mehcad Brooks (Jax), Tadanobu Asano (Raiden), Sisi Stringer (Mileena), Ludi Lin (Liu Kang), Joe Taslim (Sub-Zero), Jessica McNamee (Sonya Blade), Josh Lawson (Kano). Producentem widowiska jest James Wan.

Do tej pory powstały dwie filmowe adaptacje Mortal Kombat – w latach 1995 i 1997. O ile ta pierwsza okazała się finansowym sukcesem i zyskała wśród widzów status kultowy, druga (z podtytułem Unicestwienie) była już znacznie większą porażką finansową i artystyczną. Nowa wersja ma być rebootem serii. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA