search
REKLAMA
News

WOODY ALLEN komentuje dokument HBO o kulisach jego sprawy o molestowanie i kazirodztwo

Maria Grzybowska

22 lutego 2021

REKLAMA

Na HBO GO jest już dostępny pierwszy odcinek serialu Allen kontra Farrow. Dokument stanowi analizę trwającej od lat sprawy zarzutów o molestowanie stawianych pod adresem Woody’ego Allena oraz jego związku z Soon-Yi, adoptowaną córką byłej partnerki reżysera, aktorki Mii Farrow.

Czteroodcinkowy serial ma przedstawiać okoliczności oskarżeń Allena o molestowanie wówczas 7-letniej Dylan, jego przysposobionej córki, którą adoptował wraz z Farrow. Jednak twórcy nie skupiają się wyłącznie na tych sensacyjnych doniesieniach, ale przedstawiają też kontekst prywatny i kulisy jednego z największych skandali Hollywood – walki o prawa do opieki nad dziećmi, ujawnienia romansu Allena z  Soon-Yi oraz późniejsze kontrowersje. Reżyser i Soon-Yi Previn – która do dziś pozostaje jego żoną – odpowiedzieli na powstanie dokumentu twierdząc, że twórcy “nie byli zainteresowani prawdą”. W pierwszym odcinku Dylan Farrow szczegółowo opowiada o zarzutach kazirodztwa, które skierowała przeciwko Allenowi będącemu partnerem jej matki w czasach jej dzieciństwa. Ponoć reżyser uwodził Dylan już od najmłodszych lat (child grooming*).

Od lewej: Dylan i Mia Farrow w serialu dokumentalnym HBO. Zdjęcie pochodzi z portalu thehollywoodreporter.com.

Natomiast w oświadczeniu dla The Hollywood Reporter, wystosowanym przez Allena i Previn za pośrednictwem ich przedstawiciela czytamy:

Ci dokumentaliści nie byli zainteresowani prawdą. Zamiast tego spędzili lata potajemnie współpracując z Farrowami [Mią i Dylan] i ich pomocnikami, aby stworzyć okrutny atak pełen fałszu. Do Woody’ego i Soon-Yi zwrócono się niecałe dwa miesiące temu i dano im tylko kilka dni na „odpowiedź”. Oczywiście odmówili. Jak wiadomo od dekad, te zarzuty są kategorycznie fałszywe. Wiele podmiotów badało je w tamtym czasie i zostało stwierdzone, że niezależnie od tego, jakie przekonanie zostało wpojone Dylan Farrow, nigdy nie doszło do żadnego nadużycia. Niestety nie jest zaskakujące, że sieć, która to wyemituje to HBO – które ma stałą umowę producencką i relacje biznesowe z Ronanem Farrowem. Choć ten tandetny hit może przyciągnąć uwagę, nie zmieni on faktów.

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun serialu. Premiera drugiego odcinka ma mieć miejsce 1 marca.

*Child grooming – działania podejmowane w celu zaprzyjaźnienia się i nawiązania więzi emocjonalnej z dzieckiem, aby zmniejszyć jego opory przed późniejszym uwiedzeniem i wykorzystywaniem seksualnym. Jest to także mechanizm używany w celu nakłonienia dziecka do prostytucji czy udziału w dziecięcej pornografii.

Avatar

Maria Grzybowska

REKLAMA