search
REKLAMA
News

JOKER niczym Jezus Chrystus na nowym zdjęciu z LIGI SPRAWIEDLIWOŚCI ZACKA SNYDERA

Łukasz Budnik

22 lutego 2021

REKLAMA

Trwa promocja filmu Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera. Czterogodzinne widowisko trafi do streamingu 18 marca, a zobaczymy w nim materiał, którego zabrakło w wersji kinowej, kończonej bez udziału Snydera. W filmie powróci Joker grany przez Jareda Leto, który nagrał swoje sceny przy okazji dokrętek.

Po premierze zwiastuna w sieci zrobiło się niemałe poruszenie wywołane właśnie kwestią Jokera wypowiadaną na końcu zapowiedzi (“We live in a society where honour is a distant memory. Isn’t that right, Batman?”), nawiązująca do słynnego internetowego mema. Fani Snydera mają nadzieję, że Leto pokaże się w filmie z lepszej strony niż w Legionie samobójców. Wiemy, że antagonista Batmana wystąpi w sekwencji zwanej Knightmare, ukazującej apokaliptyczny świat po ataku Darkseida i/lub będzie wizją słynnego superbohatera. Może to sugerować nowe zdjęcie, które pojawiło się w artykule Vanity Fair poświęconym widowisku Snydera – Joker ma na nim koronę cierniową i w oczywisty sposób kojarzy się z Jezusem Chrystusem:

Zdjęcie nie zostało opatrzone żadnym wyjaśnieniem, zatem należy poczekać na sam film, aby przekonać się, w jaki sposób Snyder powiązał Jokera z Jezusem. Poniżej poprzednie promocyjne fotki Leto z widowiska:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA