search
REKLAMA
News

WONDER WOMAN 1984 traci “świeżość” na portalu ROTTEN TOMATOES

Łukasz Budnik

9 stycznia 2021

REKLAMA

25 grudnia na HBO Max i w wybranych kinach w USA zadebiutowało widowisko Wonder Woman 1984, kolejna część przygód superbohaterki DC, granej przez Gal Gadot. Film, podobnie jak poprzednika, wyreżyserowała Patty Jenkins. Choć pierwsze opinie o widowisku było bardzo entuzjastyczne, po premierze filmu w kinach i streamingu oceny WW1984 znacząco spadły.

Na tę chwilę na portalu IMDb film z Gadot ma ocenę 5,5 w dziesięciostopniowej skali i jest najniżej ocenianym filmem z całego kinowego uniwersum DC. Do tej pory na ostatnim miejscu znajdował się Legion samobójców z oceną 6/10. Co ciekawe, najwyżej ocenianym widowiskiem ze świata DCEU jest aktualnie pierwsza część Wonder Woman (7,4/10). Tymczasem na portalu Rotten Tomatoes aktualnie odnotujemy 59% pozytywnych recenzji krytyków. Tu także nastąpił niemały spadek, pierwotnie film miał bowiem tzw. “Certyfikat świeżości”, który utracił gdy spłynęło więcej ocen – w tym momencie widowisko całkowicie utraciło “świeżość” i zostało określone jako “zgniłe”. Na ten moment na stronie zweryfikowano 377 opinii krytyków. Lepiej sytuacja przedstawia się w przypadku oceny widzów – 74% z ponad 2,5 tysiąca zarejestrowanych to noty pozytywne.

Choć film nie przypada widzom do gustu, przedstawiciele Warner Bros. potwierdzili, że powstanie trzecia część serii o walecznej Amazonce. Patty Jenkins powróci w roli scenarzystki i reżyserki filmu, a Gal Gadot oczywiście powtórzy tytułową rolę. 

Na naszej stronie znajdziecie dwie recenzje Wonder Woman 1984 pozytywną i negatywną.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA