search
REKLAMA
News

Pierwsze reakcje na MALCOLMA I MARIE. Oscar dla Zendayi?

Łukasz Budnik

9 stycznia 2021

REKLAMA

5 lutego na platformie Netflix zadebiutuje film Malcolm i Marie w reżyserii Sama Levinsona, twórcy serialu Euforia. Tytułowe role w filmie grają Zendaya i John David Washington. Wczoraj do sieci trafił zwiastun filmu, a niedługo po nim pierwsze opinie od osób, które zobaczyły go na specjalnym pokazie. Wynika z nich, że Malcolm i Marie może być istotnym graczem w sezonie oscarowym – w wielu opiniach powtarza się stwierdzenie, że Zendaya ma szansę na statuetkę. 

Washington wciela się w filmowca, który wraca do domu ze swoją dziewczyną (Zendaya) po premierze filmu mającego być sukcesem komercyjnym i artystycznym. Wieczór przybiera nieoczekiwany obrót, gdy na jaw zaczynają wychodzić informacje na temat związków pary, wystawiając na próbę siłę ich miłości. Film został nakręcony w czerni i bieli na taśmie 35 mm, a jego scenariusz Levinson napisał ponoć w zaledwie sześć dni, także go finansując. Malcolm i Marie powstało na przełomie czerwca i lipca, a realizacja odbyła się w reżimie sanitarnym – cała ekipa podlegała kwarantannie podczas zdjęć, jak również przed ich rozpoczęciem i po zakończeniu. Twórcy pracowali na terenie prywatnej posiadłości.

Poniżej kilka reakcji z Twittera:

“John David Washington i Zendaya są niesamowici (…) Ich role są pełne zaangażowania i energii i mogą się liczyć w wyścigu po Oscary. Piękna praca kamery. Dialogi pozostawiają wiele do życzenia, ale wielu się spodobają.”

“John David Washington błyszczy, ale występ Zendayi to nokaut. Witamy w wyścigu po Oscary. Zdjęcia, muzyka i reżyseria są wspaniałe.”

“Zendaya i John David Washington dają wspaniałe występy w Malcolmie i Marie, dramacie romantycznym wypełnionym monologami i mówiącym o tym, jak być lepszym partnerem (…)”

Malcolm i Marie to godny nagród przełom, na który czekaliśmy. Scenariusz i reżysera Sama Levinsona zapowiadają nadejście nowego mistrza. JDW jest świetny, ale Zendaya daje występ roku, który zasługuje na zgarnięcie wszystkich nagród!”

Czekacie na ten film?

 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA