search
REKLAMA
News

W serialu AHSOKA jest wizualne nawiązanie do “Mrocznego widma” i sceny z Darthem Maulem

Zobaczcie, w jaki sposób twórcy nawiązali do sceny z Części I.

Łukasz Budnik

25 sierpnia 2023

REKLAMA

Od środy na Disney+ możecie już oglądać dwa pierwsze odcinki serialu Ahsoka, osadzonego w czasach po Powrocie Jedi i kontynuującego wątki z animowanego serialu Rebelianci. W produkcji stworzonej przez Dave’a Filoniego nie brakuje słownych odniesień do wydarzeń z prequeli (części I-III), między innymi wojen klonów, ale znalazło się też miejsce na nawiązanie wizualne.

Chodzi o scenę, w której Shin Hati oczekuje na sondę zwiadowczą. Fani zauważyli, że sposób realizacji tego fragmentu mocno kojarzy się ze sceną z Mrocznego Widma, w którym Darth Maul także czeka na sondę mającą wyśledzić Qui-Gona Jinna i jego towarzyszy. Najlepiej widać to na porównaniu poniżej:

Darth Maul – który przeżył wydarzenia z Mrocznego widma – był jednym z bohaterów animowanych seriali tworzonych pod nadzorem Filoniego. W ramach fabuły sam spotkał nawet Ahsokę. Ostatni raz na wielkim ekranie widzieliśmy go w filmie Han Solo

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA