search
REKLAMA
News

DIUNA: CZĘŚĆ DRUGA nie trafi do kin w tym roku. Premiera jednak w 2024

Dalsze przygody Paula Atrydy zobaczymy kilka miesięcy później.

Łukasz Budnik

25 sierpnia 2023

REKLAMA

Stało się, to co niektórzy przewidywali – w związku ze strajkami, Diuna: Część 2 została przesunięta na przyszły rok. 

Widowisko Denisa Villenueve’a miało zadebiutować w listopadzie tego roku, jednak ostatecznie trafi do kin 15 marca 2024. Tym samym zmienia się też data premiery nowej odsłony Monsterverse, Godzilla x Kong: The New Empire, która została przeniesiona z marca 2024 roku na 12 kwietnia. Przypomnijmy, że w związku ze strajkami aktorzy z Diuny aktualnie nie mogliby promować widowiska.

Druga część Diuny będzie bezpośrednio kontynuować wątki z oryginału i zobaczymy Paula Atrydę (Timothée Chalamet) oraz jego matkę (Rebecca Ferguson) wśród plemienia Fremenów, w którym jest m.in. grana przez Zendayę Chani. Villeneuve określił, że pierwsza Diuna była jedynie przystawką, zaś sequel to danie główne i epicki film wojenny. Diunę 2 nakręcono w całości kamerami IMAX.

W gwiazdorskiej obsadzie są Zendaya, Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Austin Butler, Florence Pugh, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Stephen McKinley Henderson, Charlotte Rampling, Javier Bardem, Léa Seydoux, Souheila Yacoub oraz Tim Blake Nelson.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA