search
REKLAMA
News

W książkowej adaptacji filmu SKYWALKER. ODRODZENIE potwierdzono, kim był ojciec Rey

Łukasz Budnik

5 marca 2020

REKLAMA

Kilka dni temu pisaliśmy o fragmencie książkowej adaptacji Skywalker. Odrodzenia, w której zdradzono, że Palpatine obecny w filmie to klon oryginału. Choć książki nie można jeszcze zakupić, do sieci trafiają jej kolejne fragmenty. Tym razem fani dowiedzieli się, kto tak naprawdę był ojcem Rey.

Ostatnim Jedi Kylo Ren powiedział głównej bohaterce nowej trylogii, że jej rodzice byli nikim ważnym. To, że była to nieprawda wiedzieliśmy już po seansie dziewiątego epizodu, jasne bowiem było, że ojciec Rey musiał być synem Palpatine’a. Powieść rzuca więcej światła na tę sprawę. Okazuje się, że Palpatine przeniósł swoją świadomość do nowego ciała, nad którym pracowali jego poplecznicy – zanim jednak udało im się uzyskać ostateczną formę, godną pomieścić moc Sitha, stworzyli ciało opisane jako “bezużyteczną, bezsilną porażkę”. To właśnie ta istota zaczęła żyć po swojemu, a później stała się ojcem ReyDziewczyna jest więc potomkiem nieudanego klona. 

Na tę chwilę nie wiadomo, dlaczego Palpatine pozwolił na to, aby jego nieudana kopia opuściła planetę Exegol i przemierzała kosmos, gdzie poznała matkę Rey i wraz z nią osiedliła się na Jakku – być może wyjaśnia to inny fragment książki. Nie jest zresztą wykluczone, że w przyszłości doczekamy się książki lub komiksu poświęconemu “synowi” Palpatine’a i luka ta zostanie uzupełniona.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA