search
REKLAMA
News

W 4. sezonie STRANGER THINGS zagra ROBERT ENGLUND, ekranowy Freddy Krueger. Poznaliśmy opisy nowych postaci

Łukasz Budnik

20 listopada 2020

REKLAMA

Pod koniec września zostały wznowione prace nad czwartym sezonem Stranger Things, popularnego i lubianego serialu Netflixa, który zadebiutował w 2017 roku. Niewiele wiadomo jeszcze o fabule nowych odcinków (choć potwierdzono, że akcja wykroczy poza miejsce zamieszkania bohaterów), dowiedzieliśmy się za to, kto dołączy do obsady. 

Najciekawszą informacją jest fakt, że w kolejnych odcinkach zobaczymy legendę horroru – Roberta Englunda, który dał światu postać Freddy’ego Kruegera. Englund wcieli się w mężczyznę uwięzionego w szpitalu psychiatrycznym za brutalne morderstwo z lat 50. Poza aktorem, w czwartym sezonie pojawią się jeszcze Jamie Campbell Bower (seria Zmierzch), Eduardo Franco (Szkoła melanżu), Joseph Quinn (Howards End), Sherman Augustus (Into the Badlands: Kraina bezprawia), Mason Dye (Bosch), Nikola Djuricko (Geniusz) i Tom Wlaschiha (Gra o tron). Poznaliśmy opisy postaci:

  • Bower to Peter Ballard, troskliwy mężczyzna pracujący w szpitalu psychiatrycznym. Czy zmęczony brutalnością, której jest świadkiem każdego dnia, Peter weźmie sprawy w swoje ręce?
  • Franco to Argyle, nowy najlepszy przyjaciel Jonathana, który z dumą dostarcza pyszną pizzę.
  • Quinn to Eddie Munson, metalowiec który prowadzi The Hellfire Club, oficjalny klub graczy w “Lochy i smoki”. Znienawidzony przez tych, którzy go nie rozumieją i uwielbiany przez tych, z którymi jest blisko, Eddie znajdzie się w epicentrum tajemnicy sezonu.
  • Augustus to podpułkownik Sullivan, inteligentny mężczyzna który wierzy, że wie jak zatrzymać zło w Hawkins.
  • Dye to Jason Carver, przystojny i bogaty gwiazdor sportu, który randkuje z najpopularniejszą dziewczyną w szkole. Jego idealny świat zaczyna się załamywać, gdy nowe zło zaczyna zagrażać Hawkins.
  • Djuricko to Yuri, nieprzewidywalny rosyjski przemytnik który uwielbia słabe dowcipy, pieniądze i masło orzechowe.
  • Wlaschiha to Dmitri, rosyjski strażnik więzienny, z którym zaprzyjaźnia się Hopper. Jest sprytny i uroczy, ale czy można mu ufać?

 

Z dotychczasowych wypowiedzi aktorów i twórców wiemy, że w czwartym sezonie scenarzyści poświęcili więcej uwagi przeszłości Hoppera. Znamy też tytuły dwóch odcinków: epizod drugi zatytułowany jest Tick Tok Mr Clock, a trzeci: You Snooze, You Lose.

Czekacie na nowe odcinki Stranger Things?

Zdjęcie główne: Joblo

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA