search
REKLAMA
News

VIOLA DAVIS zagrała w prequelu “Igrzysk śmierci” dzięki memowi. Reżyser filmu opowiada

Davis wciela się w filmie w Volumnię Gaul.

Łukasz Budnik

27 września 2023

REKLAMA

Wczoraj pisaliśmy o tym, w jaki sposób Rachel Zegler otrzymała rolę w nowej odsłonie Igrzysk śmierci, prequelu zatytułowanym Ballada ptaków i węży. Reżyser Francis Lawrence w innym wywiadzie opowiedział także o tym, co pomogło otrzymać rolę aktorce Violi Davis, która wciela się w filmie w Volumnię Gaul.

Okazuje się, że przyczynił się do tego mem stworzony przez jednego z fanów aktorki, który postanowił przerobić zdjęcie Davis z filmu Służące tak, aby posłużyło za plakat slashera. Poniżej wypowiedź Lawrence’a oraz wspomniana grafika:

To była ilustracja, przerobiony obrazek [Violi] stojącej przy oknie. To mógł być kadr ze “Służących”, przy czym jej postać ma tam dość złowieszczy uśmiech. Przerobili to tak, żeby było plakatem horroru z nią w roli złoczyńcy. Pomyślałem sobie, że nadałaby się do naszego filmu. Potrafi być poważna, ale też dziwaczna i zabawna. To dla niej coś nowego. Raczej nie widzieliśmy jej za dużo w takim wydaniu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez VIOLA DAVIS (@violadavis)

W opisie filmu czytamy:

Każda saga ma swój początek, a każdy bunt potrzebuje pierwszej iskry. Oto Dziesiąte Głodowe Igrzyska. W Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow zamierza skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora i zdobyć sławę. Potężny niegdyś ród Snowów podupadł i przyszłość Coriolanusa zależy od tego, czy zdoła pokonać konkurentów. Tyle że fortuna nie bardzo mu sprzyja, bo otrzymuje poniżające zadanie. Zostaje mentorem Lucy Gray Baird, dziewczyny z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Ich losy będą od teraz nierozerwalnie ze sobą splecione – każda decyzja, którą podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski. Na arenie rozgrywa się walka na śmierć i życie. Poza areną w Coriolanusie zaczyna budzić się współczucie dla skazanej na zgubę trybutki… Czy warto przestrzegać zasad, gdy liczy się tylko przetrwanie za wszelką cenę?

Scenariusz nowego filmu napisał Michael Arndt na podstawie powieści Suzanne Collins. Zdjęcia realizowano między innymi we Wrocławiu.

Premiera 17 listopada 2023 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA