search
REKLAMA
News

Współtwórca RICKA I MORTY’EGO po raz pierwszy skomentował oskarżenia wobec Justina Roilanda

Dan Harmon zabrał głos w sprawie Roilanda, z którym stworzył popularny serial.

Łukasz Budnik

27 września 2023

REKLAMA

Na początku roku dowiedzieliśmy się, że Justin Roiland – współtwórca serialu Rick i Morty i jednocześnie osoba użyczająca do tej pory głosu obu tytułowym bohaterom – został zwolniony przez stację Adult Swim ze względu na oskarżenia o przemoc domową. Nie wpłynęło to jednak na realizację siódmego sezonu, który zadebiutuje 15 października.

Tymczasem do oskarżeń wobec Roilanda po raz pierwszy odniósł się współtwórca serialu, Dan Harmon. W rozmowie z The Hollywood Reporter stwierdził:

Najłatwiej było mi nie mówić nic o Justinie. To dlatego, że dobrze się odizolował i dlatego, że nie jestem niczym pierwszym wyborem do tego, by cokolwiek lub kogokolwiek sądzić. Chciałbym zmienić temat i skupić się na tym, jakim kawałem g*wna byłem przez całe moje publiczne życie. Czułbym się wtedy bezpiecznie i komfortowo, ale ta sztuczka byłaby bezużyteczna i niebezpieczna. W czasie gdy ja martwiłem się jakością kreskówki, czyjś komfort i bezpieczeństwo zostały podkopane. Zaufanie pomiędzy niezliczoną ilością ludzi i serialem, który miał im dawać radość, zostało zachwiane. Jestem sfrustrowany, zawstydzony i mam złamane serce, że tak wiele ciężkiej pracy, radości i pasji może zostać wykorzystane do tego, by krzywdzić innych.

W nowym sezonie Ricka i Morty’ego tytułowi bohaterowie zostali zagrani przez dwóch nowych aktorów, ale ich tożsamość nie została jeszcze zdradzona.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA