search
REKLAMA
News

Viggo Mortensen został spytany, czy obejrzy serialowego WŁADCĘ PIERŚCIENI. “Co to jest?”

Viggo Mortensen promuje film “Crimes of the Future”.

Łukasz Budnik

20 maja 2022

aragorn
REKLAMA

We wrześniu odbędzie się premiera serialu Władca Pierścieni: Pierścienie władzy przygotowywanego przez Amazon Studios. Akcja produkcji zostanie osadzona zostanie w Drugiej Erze Sródziemia, w czasach, gdy Sauron dochodził do władzy, a my poznamy nowych bohaterów i zobaczymy kilku już znanych. Ujrzymy też wiele lokacji z krainy stworzonej przez Tolkiena

Showrunnerzy produkcji zapowiadają, że serial opowie o ważnych historiach z Drugiej Ery – wykuciu Pierścieni, dojściu Saurona do władzy, Ostatnim Sojuszu elfów i ludzi oraz historii Númenor. “Zanim powstał Jedyny Pierścień, było ich wiele… jesteśmy podekscytowani, że opowiemy ich epicką historię”. Według oficjalnego opisu, w serialu zobaczymy znane już oraz nowe postaci, które skonfrontują się ze złem powstającym w Śródziemiu i pozostawią po sobie dziedzictwo.

Tymczasem o serial został spytany Viggo Mortensen, który w trylogii Petera Jacksona wcielał się w rolę Aragorna. W odpowiedzi na pytanie, czy zamierza oglądać produkcję, aktor dał do zrozumienia, że nie jest szczególnie zorientowany w tym temacie.

Alex Ritman: Jakie są twoje odczucia na temat nadchodzącego prequela “Władcy Pierścieni”? Zamierzasz go obejrzeć?

Viggo Mortensen: Co to jest? Serial? Apple’a, czy coś takiego?

Amazona. To ma być najdroższy serial w historii. 

No tak. Obejrzę to. Wiesz, jaki materiał mogą użyć?

Nie jestem pewny, ale akcja jest osadzona tysiące lat przez “Władcą Pierścieni”. Wszystko powstaje w porozumieniu z Tolkien Estate. Są tam twoi przodkowie. Isildur jest chyba jednym z bohaterów.

Super! Tak, fajnie będzie to zobaczyć.

viggo mortensen aragorn

 

 

Fragmenty serialu mieli ostatnio okazję zobaczyć miłośnicy Tolkiena, jak również badacze jego twórczości. Do sieci trafiły entuzjastyczne opinie, z których możemy wywnioskować, że serial znajduje się w dobrych rękach, a ewentualne obawy po zwiastunie są nieuzasadnione.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy zadebiutuje 2 września 2022, a kolejne odcinki będą się pojawiać co tydzień. W obsadzie znajdą się Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova oraz Ema Horvath.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA