search
REKLAMA
News

Ujawniono pełną obsadę serialu OBI-WAN KENOBI. Wracają kolejni aktorzy z prequeli

Łukasz Budnik

29 marca 2021

kenobi
REKLAMA

Jedną z nadchodzących produkcji serialowych ze świata Star Wars, i z pewnością jedną z najbardziej wyczekiwanych, jest ta poświęcona postaci Obi-Wana Kenobiego. Wiemy, że akcja serialu zostanie osadzona 10 lat po wydarzeniach z Zemsty Sithów, a więc 9 lat przed Nową nadzieją, w czasie, gdy Kenobi przebywał na Tatooine. 

Widzieliśmy już, że oprócz Ewana McGregora, w produkcji zobaczymy także Haydena Christensena, który znów zagra Dartha Vadera. Na początku marca ogłoszono z kolei, że do obsady dołączyła Indira Varma. Dziś poznaliśmy pełną obsadę i dowiedzieliśmy się przy okazji, że prace nad serialem ruszą w kwietniu. W produkcji pojawią się jeszcze między innymi Joel Edgerton i Bonnie Piese, którzy powtórzą swoje role Owena i Beru Lars, grane przez nich w dwóch prequelach. Można więc założyć, że twórcy pokażą też młodego Luke’a. Na ekranie zobaczymy także Moses Ingram (Gambit królowej), Ruperta Frienda (Homeland), Kumaila Nanjiani (Eternals) i Benny’ego Safdie.

Cały sezon serialu wyreżyseruje Deborah Chow, a twórcy skorzystają ze StageCraft, technologii znanej już z The Mandalorian i polegającej na wykorzystaniu specjalnych ekranów wyświetlających tła za aktorami.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA