search
REKLAMA
News

Stacja krytykuje samą siebie za wywiad, w którym WOODY ALLEN komentuje zarzuty o molestowanie

Maria Grzybowska

29 marca 2021

woody e1566933504725
REKLAMA

Pisaliśmy już dzisiaj o wywiadzie przeprowadzonym w lipcu minionego roku, a wyemitowanym teraz, podczas którego Woody Allen skomentował powracające oskarżenia o molestowanie seksualne skierowane pod jego adresem przez córkę, Dylan. Rozmowa została przeprowadzona w programie CBS Sunday Morning i została pokazana w serwisie Paramount+. Tymczasem stacja CBS przygotowała też specjalny segment, w którym zgłosiła samokrytykę odnośnie powstania rzeczonego wywiadu.

Niedawno ukazał się ostatni odcinek serialu dokumentalnego  Allen kontra Farrow, gdzie temat oskarżeń kierowanych w stronę Woody’ego Allena został podjęty na nowo.  Reżyserowi nigdy nie udowodniono winy, a on sam kategorycznie zaprzeczał oskarżeniom. Przy okazji niesłabnących kontrowersji wokół produkcji HBO, został wyemitowany wywiad z reżyserem, w którym ten podtrzymuje swoją wersję, a oskarżenia określa “niedorzecznymi”. Allen mówi też o tym, że zarzuty u podstaw były nielogiczne, bo nie było powodu, dla którego 57-latek, który nigdy wcześniej nie był o nic oskarżony, miał nagle pojawić się w domu Farrow w czasie walki o opiekę nad dzieckiem i je wykorzystać. Jednocześnie reżyser zaznacza, że nie uważa, by Dylan cokolwiek zmyślała z premedytacją.

Sądzę, że ona naprawdę tak myśli. Była dobrym dzieckiem i nie wydaje mi się, że zmyśla i kłamie. Wierzę, że ona w to wierzy.

Allen utrzymuje, że nie zrobił w swoim życiu nic, co mogłoby zostać tak zinterpretowane i że chciałby porozmawiać z Dylan, ale nie miał na to okazji od wielu lat. W wywiadzie poruszony został też temat związku reżysera z Soon-Yi Preven, adoptowaną córką Farrow, którego odkrycie stało się przyczynkiem końca relacji z aktorką. Allen zapewnił, że nigdy w życiu nie chciałby nikogo skrzywdzić i zamierzał poinformować o swoim związku z Preven, a ich realcja zawsze była najbardziej naturalną rzeczą na świecie. Reżyser dodał, że spora różnica wieku jest dla niego nietypowa, a jego filmy – w których często pokazuje relację młodszych kobiet i starszych mężczyzn – nie odzwierciedlają jego preferencji.

Woody Allen

Wobec emisji wywiadu na Paramount+, w ostatnim programie CBS Sunday Morning, który ukazał się w minioną niedzielę, stacja CBS puściła segment, w którym skrytykowała samą siebie za rozmowę z Allenem. Program zawierał m.in. fragment prowadzony przez korespondentkę Erin Moriarty, który podejmował temat  tak zwanej „cancel culture” i przytaczał przykłady kontrowersyjnych muzyków, komików i filmowców takich jak Louis C.K., Michael Jackson i oczywiście Woody Allen. Jednak to, co szczególnie zwróciło uwagę, to obranie na cel wywiadu z Allenem przeprowadzonym przez CBS News. Komentarz odnośnie rozmowy zdaje się skłaniać ku opinii, że reżyser z takimi zarzutami nie powinien mieć platformy w postaci dużego programu informacyjnego. Oto, co w niedzielnym segmencie miał do powiedzenia krytyk sztuki, Aruna D’Souza:

Jeśli ktoś udziela wywiadu, jest w pewien sposób legitymizowany przez sam fakt, że oddaje mu się głos w dużym programie informacyjnym.

Fakt, że CBS zrezygnowało z emisji lipcowej rozmowy z Allenem w czasie jej nagrania, by puścić ją w ramach swojego serwisu streamingowego teraz podczas nowych kontrowersji rzeczywiście jest zastanawiający. Wracanie do tak starych materiałów nie jest praktykowane, a żeby zobaczyć wywiad należy wykupić członkostwo na Paramount+.

Dokument Allen kontra Farrow można oglądać na HBO GO.

REKLAMA