search
REKLAMA
News

Twórcy STRANGER THINGS porównują czwarty sezon do GRY O TRON. Odcinki potrwają co najmniej godzinę

Nowe odcinki “Stranger Things” trafią na Netfliksa 27 maja.

Łukasz Budnik

11 kwietnia 2022

stranger things 8
REKLAMA

Zbliża się premiera czwartego, przedostatniego sezonu Stranger Things. Kolejne odcinki zostaną pokazane w dwóch częściach – pierwsza zadebiutuje 27 maja, a  druga – 1 lipca. 

Akcja czwartego sezonu rozpocznie się pół roku po finale poprzedniego, w którym bohaterowie stoczyli bitwę w centrum handlowym Starcourt. Bohaterowie są rozdzieleni, a ponadto zmagają się z trudnościami licealnego życia. Tymczasem na horyzoncie pojawia się nowe zagrożenie i tajemnica, której rozwiązanie może położyć kres horrorowi dotykającemu bohaterów. Twórcy serialu, bracia Duffer, zapowiedzieli, że bohaterowie to już nastolatkowie, a oni tworząc czwarty sezon inspirowali się m.in. Koszmarem z ulicy Wiązów. W nowych odcinkach zobaczymy zresztą Roberta Englunda, który zapisał się w historii kina rolą Freddy’ego Kruegera.

W nowym wywiadzie z Deadline twórcy serialu – bracia Duffer – porównali nadchodzący sezon do Gry o tron.

Matt Duffer: Żartobliwie nazywamy go naszą “Grą o tron”, bo akcja dzieje się w wielu miejscach. Joyce i rodzina Byersów wyjechała na końcu trzeciego sezonu i są teraz w Kalifornii. Zawsze chcieliśmy mieć u siebie ten styl przedmieść w stylu “E.T.”, a w tym roku mogliśmy to zrobić. Hopper jest w Rosji, a pozostała część grupy została w Hawkins. Mamy więc trzy wątki, które się ze sobą przeplatając, ale różnią tonacją.

Ross Duffer: Nie wiedzieliśmy, jaką skalę będzie mieć ten sezon i uświadomiliśmy to sobie dopiero w połowie. Chcemy opowiedzieć naprawdę dużą historię. Odnosiliśmy się do “Gry o tron”, ale chodzi też o odkrycia. Chcemy zacząć dawać widzom odpowiedzi na pytania.

stranger things 15

Twórcy zaznaczyli też, że żaden z odcinków czwartego sezonu nie ma być krótszy niż godzina.

W czwartym sezonie do swoich ról powrócą David Harbour, Winona Ryder, Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Noah Schnapp, Finn Wolfhard, Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Noah Schnapp, Sadie Sink, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Maya Hawke, Priah Ferguson i Cara Buono. Pojawią się też nowi bohaterowie, w których wcielili się Amybeth McNulty, Myles Truitt, Regina Ting Chen oraz Grace Van Dien. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA