search
REKLAMA
News

Twórcy STRANGER THINGS komentują dziurę fabularną zauważoną przez fanów w czwartym sezonie serialu

Fani “Stranger Things” zauważyli błąd związany z Willem Byersem.

Łukasz Budnik

5 czerwca 2022

will stranger things
REKLAMA

Czwarty sezon Stranger Things spotkał się z ciepłym przyjęciem fanów, jednak ich uwadze nie umknęła dziura fabularna związana z postacią Willa Byersa (Noah Schnapp). W nowym wywiadzie z Variety odnieśli się do niej twórcy serialu, bracia Duffer.

W jednym z odcinków (gdy bohaterowie jeżdżą na wrotkach) widzimy datę 22 marca. Fani zapamiętali, że to dzień urodzin Willa. Tymczasem w serialu nikt nie wspomina nic na ten temat – ani przyjaciele Willa, ani nawet jego mama Joyce. Matt i Ross Dufferowie zostali spytani, czy to celowy zabieg, czy też przeoczenie. Oto, co odpowiedzieli:

MD: Szczerze mówiąc, zapomnieliśmy o urodzinach Willa, najwyraźniej podobnie jak bohaterowie serialu. Kwestią otwartą pozostaje, czy zmienimy datę jego urodzin, czy pozwolimy, żeby został taki smutny wątek.

RD: O Boże… prawie nie chcę, żebyście o tym pisali, bo wpadniemy w tarapaty za zapomnienie o tej dacie. Napisałem ją sześć lat temu!

MD: Wiecie, George R.R. Martin i Stephen King mają kogoś, kto dba o ciągłość. My nie, w dodatku nasza pamięć nie jest świetna, ale uwielbiamy Willa, naprawdę! W nowym sezonie wspomnieliśmy o urodzinach Dustina, więc musimy uważać, żeby nie zapomnieć…

Stranger Things 4 recenzja stranger things 4d

Dufferowie zażartowali jeszcze, że mogą rozwiązać ten problem “metodą George’a Lucasa” i poprosić Winonę Ryder o ponowne nagranie kwestii do sceny, gdy Joyce mówi o dacie urodzenia – tym razem z innym miesiącem. Bracia przyznali się do błędu i przeprosili.

Dwa finałowe odcinki sezonu zadebiutują 1 lipca. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA