search
REKLAMA
News

Twórca SQUID GAME zapewnia, że powstanie drugi sezon hitu Netfliksa

“Squid Game” zdobyło olbrzymią popularność.

Łukasz Budnik

9 listopada 2021

REKLAMA

17 września na Netfliksie pojawił się serial Squid Game, oryginalna produkcja z Korei. Szybko stała się ona prawdziwym fenomenem na całym świecie. Po miesiącu serial można było już nazwać największym przebojem w historii Netflixa.

Przedstawiciele platformy poinformowali, że w ciągu czterech tygodni po premierze Squid Game zainteresowało 111 milionów widzów. Do tej pory żaden serial nie osiągnął takiego wyniku – koreański hit pokonał dotychczasowego lidera, Bridgertonów, których w ciągu czterech tygodni zobaczyły 82 miliony gospodarstw domowych. Przy tym Squid Game wygenerowało dla Netfliksa zysk w postaci prawie 900 milionów dolarów. Twórca serialu – Hwang Dong-hyuk – wyjawił tymczasem to, czego zapewne spodziewali się wszyscy miłośnicy koreańskiego hitu. W planach jest drugi sezon.

Podczas Q&A w Los Angeles, reżyser i scenarzysta powiedział:

Drugi sezon jest bardzo oczekiwany, a presja jest duża. Czuję, że nie zostawiacie nam wyboru! Mogę powiedzieć, że będzie drugi sezon. Aktualnie układam go sobie w głowie i jestem w trakcie procesu planowania.

Hwang dodał jednak, że na ten moment jest za wcześnie, żeby mówić o szczegółach, a Netflix oficjalnie wciąż nie potwierdził kontynuacji serialu. Twórca zapewnił przy tym, że Lee Jung-jae powróci jako główny bohater, Seong Gi-hun. Postać ma “zrobić coś dla świata”.

Pod koniec września reżyser mówił o tym, że myślenie o Squid Game 2 to spory wysiłek i tym razem nie tworzyłyby odcinków sam – w zamian chciałby zespół scenarzystów oraz kilku reżyserów z doświadczeniem.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA