search
REKLAMA
News

Twórca serialu o DAHMERZE twierdzi, że próbował skontaktować się z rodzinami ofiar. “Nikt nie odpowiedział”

Serial o Dahmerze okazał się dużym przebojem Netflixa.

Łukasz Budnik

28 października 2022

dahmer serial
REKLAMA

Na Netfliksie można oglądać serial Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera, opowiadający o słynnym tytułowym mordercy i kanibalu, zagranym tutaj przez Evana Petersa. Dahmer w latach 1978-1991 zabił 17 mężczyzn, w tym Errola Lindseya. Niedługo po premierze produkcji, głos w sprawie serialu zabrał kuzyn siostry Lindseya, który wyraził niesmak z powodu tworzenia kolejnych historii o seryjnych mordercach.

Mężczyzna pisał wówczas o tym, że seriale takie jak Dahmer – Potwór to niepotrzebne odnawianie traumy i wytknął, że nikt nie kontaktuje się z rodzinami ofiar przed stworzeniem takiej produkcji. Głos w sprawie zabrała także Rita Isbell, wspomniana siostra ofiary. W jednej ze scen serialu odtworzono jej załamanie na sali sądowej w obecności Dahmera, gdy rzuciła się na niego i została odciągnięta przez ochronę. Isbell powiedziała, że nigdy nie kontaktowano się z nią w sprawie serialu i uznała, że Netflix zarabia na tragedii. Z kolei matka innej ofiary, Tony’ego Hughesa, zarzuciła niezgodność serialu z faktami.

Teraz głos zabrał Ryan Murphy, twórca produkcji. Stwierdził on:

Przygotowywaliśmy się do tego serialu długi czas. W ciągu ponad trzech lat, gdy tworzyliśmy scenariusz, próbowaliśmy się skontaktować z około 20 rodzinami i przyjaciółmi ofiar, żeby zasięgnąć języka, ale nie odpowiedziała nam ani jedna osoba. Polegaliśmy zatem na naszej niesamowitej grupie badaczy. Nie wiem, jak znaleźli wiele z tych rzeczy, ale dzień i noc pracowaliśmy nad tym, żeby pokazać prawdę.

Dahmer 3

Twórcy serialu opowiedzieli też o tym, że nie byli zainteresowani osobą Jeffreya Dahmera, ale tym, co uczyniło go potworem. Celem scenarzystów było także upamiętnienie ofiar.

W październiku na Netliksie zadebiutował także trzyodcinkowy serial dokumentalny o Dahmerze.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA