search
REKLAMA
News

Twórca oryginalnego musicalu KOTY wyraził swoją opinię o zeszłorocznym filmie

Łukasz Budnik

3 sierpnia 2020

REKLAMA

Kotyfilm Toma Hoopera oparty na musicalu pod tym samym tytułem, to jeden z najsłynniejszych filmów przełomu 2019 i 2020 roku, choć z pewnością nie w taki sposób, w jaki życzyliby sobie twórcy. Obraz najpierw został zmiażdżony przez krytyków, potem wycofany z walki o Oscary, a wreszcie wyśmiany podczas ceremonii ich rozdania. Co więcej, przy budżecie 95 milionów dolarów, w USA film zarobił nieco ponad 27 milionów dolarów w trakcie ośmiu tygodni.

Straty filmów wyniosły nawet około 100 milionów dolarów, a suchej nitki nie zostawili na nim także widzowie. Negatywne zdanie o produkcji wyreżyserowanej przez Hoopera ma także Andrew Lloyd Webber, twórca oryginalnego musicalu. W wywiadzie z “The Sunday Times”, Webber stwierdził:

Problem jest taki, że Tom Hooper postanowił nie angażować nikogo, kto był związany z oryginalnym show. Całość była niedorzeczna.

Warto przy tym zauważyć, że sam Webber pracował z Taylor Swift przy nowej piosence powstałej na potrzeby filmu – “Beautiful Ghosts”. Muzyk zapewne miał jednak na myśli proces produkcji i tworzenie scenariusza oraz projektów.

Oryginalne Koty powstały na początku lat 80 – dziś to jednym z czterech najdłużej granych broadwayowskich spektaklów.

Widzieliście film Hoopera? Zgadzacie się z krytyką widzów i recenzentów?

Avatar

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA