search
REKLAMA
News

MICHAŁ KOTERSKI jako GIEREK na pierwszych nagraniach z planu filmu

Łukasz Budnik

3 sierpnia 2020

REKLAMA

Pod koniec lipca ruszyły zdjęcia do filmu Gierek, biografii polskiego polityka, działacza komunistycznego, a w latach 1970–1980 I sekretarz KC PZPR. Tytułową rolę w filmie gra Michał Koterski, który swoje nowe wcielenie określił jako najtrudniejsze zadanie w karierze.

Oprócz Koterskiego w filmie zobaczymy Małgorzatę Kożuchowską (w roli Stanisławy Gierek) oraz Jana Frycza i Rafała Zawieruchę. Producent filmu, Global Studio, podzielił się na Instagramie pierwszymi nagraniami z planu. Obejrzycie je poniżej.

„Mamy 1976 rok – Sylwester” kreacje, fryzury, scenografia – rodem z PRL. Prace nad filmem „GIEREK” Global Studio nabierają tempa i rozmachu.

 

Autorami scenariusza są publicysta i dziennikarz Rafał Woś, Krzysztof Tyszowiecki oraz Michał Kalicki. Za reżyserię odpowiadają Michał i Wojciech Węgrzynowie. Zarówno oni, jak i scenarzyści współpracowali już z Małgorzatą Kożuchowską przy okazji Procederu.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA