search
REKLAMA
News

Twórca BREAKING BAD nie chciałby zobaczyć kontynuacji o Walterze Jr. “To byłoby przygnębiające”

Vince Gilligan zabrał głos w sprawie pomysłu na sequel poświęcony synowi Walta White’a.

Łukasz Budnik

6 października 2023

REKLAMA

Breaking Bad zakończyło się ponad 10 lat temu i choć bohaterów serialu zobaczyliśmy także w filmowym sequelu El Camino oraz serialowym prequelu Better Call Saul, zabrakło wśród nich Walta Juniora, w którego wcielał się RJ Mitte. Twórca wyżej wymienionych produkcji, Vince Gilligam, nie jest jednak zainteresowany pokazywaniem dalszych losów tej postaci.

W rozmowie z “Variety“, Gilligan stwierdził:

Nie podoba mi się myśl o Walterze Juniorze, który idzie ślady w swojego ojca i schodzi na przestępczą drogę. To pewnie pomysł, który ktoś przedstawi za 10 czy 15 lat – Walter Jr. jako król przestępców, odnoszący sukcesy tam, gdzie zawiódł jego ojciec. Gwarantuję, że nie byłbym czymś takim zainteresowany. To byłby smutny hołd dla serialu.

RJ Mitte discusses possibility of playing Walter White Jr. again

Gilligan dodał:

Fajnie myśleć, co działoby się z postaciami, ale nie urasta to u mnie do poziomu, w którym sam chciałbym powiedzieć więcej, więc kontynuacja poświęcona “Heisenbergowi Juniorowi” jest wątpliwa. Jedyną zachętą byłaby możliwość ponownej współpracy z RJ Mitte, bo to wspaniały aktor i uroczy gość. Jako całość byłoby to jednak cholernie przygnębiające. Zła lekcja wyciągnięta z serialu, o ile daje on w ogóle jakieś lekcje.

Twórca dodał, że ma nadzieję, że Walt Jr. i jego mama Skyler prowadzą szczęśliwe życie po wydarzeniach z serialu.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA