search
REKLAMA
News

Trwają już dokrętki do DIUNY. Potwierdzają to zdjęcia od aktorów

Łukasz Budnik

16 sierpnia 2020

REKLAMA

Główne zdjęcia do Diuny Denisa Villeneuve’a zakończyły się w lipcu tamtego roku. Ekipa pracowała nie tylko na Węgrzech, lecz także w Jordanii i Norwegii. W czerwcu tego roku dowiedzieliśmy się, że obsada wróci do Budapesztu aby nakręcić dodatkowe sceny. Realizacja dodatkowego materiału ma odbyć się z uwzględnieniem dodatkowych zabezpieczeń przeciwko koronawirusowi.

Wieść o dokrętkach potwierdził wówcza Oscar Isaac, który wciela się w księcia Leta I Atrydę.

Będziemy kręcić dodatkowe sceny w połowie sierpnia, z tego co wiem, w Budapeszcie. Widziałem już fragmenty i wygląda to niesamowicie. Denis to prawdziwy artysta, a zobaczenie całości będzie ekscytujące. To trochę dzikie, że robimy dokrętki kilka miesięcy przed premierą, ale z “Gwiezdnymi wojnami” było to samo.

Na Instagramie pojawiły się zdjęcia które wskazują na to, że dokrętki do filmu trwają już od kilku dni. Widoczni są na nich Timothée Chalamet (Paul Atryda), Rebecca Ferguson (lady Jessica) i Josh Brolin (Gurney Halleck).

Scenariusz filmu powstał na bazie powieści Franka Herberta. Najważniejszą planetą w stworzonym przez niego świecie jest Arrakis, znana też jako tytułowa Diuna. Znajdują się tam złoża melanżu, substancji która wydłuża ludzkie życie i umożliwia ponadwymiarowe podróże. Na Diunę przybywa książę Leto I Atryda wraz z lady Jessiką i synem Paulem oraz ich armią. Na skutek zdrady trafiają do koczowniczych wojowników – Fremenów.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA