search
REKLAMA
News

Twórca BETTER CALL SAUL daje wskazówki dotyczące ostatniego sezonu serialu

Łukasz Budnik

16 sierpnia 2020

better call saul1 1 e1587978804584
REKLAMA

W tym roku wyemitowany został piąty, przedostatni sezon Better Call Saul (znanego u nas też jako Zadzwoń do Saula) opowiadającego o wcześniejszych losach prawnika, którego poznaliśmy już w Breaking Bad. Finałowy odcinek piątej serii nakreślił, czego możemy spodziewać się w ostatnim sezonie, a kilka słów od siebie dodał także Peter Gould, współtwórca produkcji.

Gould dał wskazówkę, aby pomyśleć na co zasługuje Saul po wydarzeniach z Breaking Bad, gdy ma sekretną tożsamość (posługuje się nazwiskiem Gene Takovic).

Do wszystkich, którzy oglądają serial uważnie i myślą o tym, dokąd to wszystko zmierza: zadajcie sobie pytanie, na co zasługuje ten facet. Nie tylko co się z nim stanie, ale też na jaki koniec sobie zasłużył. (…) Czy Jimmy McGill/Saul Goodman/Gene Takovic zasługuje na śmierć? Miłość? Jaki byłby dla niego najlepszy koniec w ostatnim sezonie? Czy jest sposób, aby odkupił wszystkie swoje winy?

Taika Waititi zamierza poszerzyć uniwersum STAR WARS w swoim filmie Chcę stworzyć nowe postaci

Gould zasugerował też, żeby fani zwrócili uwagę na pewien szczegół związany z Kim Wexler, bohaterką graną przez Rheę Seehorn, której – w przeciwieństwie do Saula, oczywiście – nie widzimy w Breaking Bad (nigdy nie było tam o niej żadnej wzmianki). Według twórcy warto przyglądać się zatyczce do butelki, którą Kim wyciągnęła z szuflady w dziewiątym odcinku piątego sezonu. Okaże się, jaką rolę odegra ona w kolejnym sezonie.

Prace nad szóstym, finałowym sezonem który będzie stanowić pomost między Better Call Saul Breaking Bad zostały wstrzymane ze względu na epidemię koronawirusa. Póki co nie wiadomo, kiedy ostatnia seria zadebiutuje na kanale AMC.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA