search
REKLAMA
News

TOM HARDY jako Wolverine? Tego chciał reżyser X-MEN: PIERWSZEJ KLASY

Łukasz Budnik

31 maja 2019

REKLAMA

Matthew Vaughn, reżyser między innymi Kick-Assa, Kingsman: Tajnych służb X-Men: Pierwszej klasy, zabrał głos w sprawie swoich planów na trylogię o mutantach z czasów, gdy realizował wspomniany wyżej film. 

Według Vaughna jego pierwotnym planem – już po ukończeniu Pierwszej klasy – było nakręcenie filmu o Loganie, którego według jego zamiarów miał zagrać Tom Hardy. Aktor miał już wtedy na koncie choćby występ w Bronsonie i w Incepcji. Zamknięciem trylogii miał być film Przeszłość, która nadejdzie, który ostatecznie powstał jako bezpośrednia kontynuacja Pierwszej klasy, w reżyserii Bryana Singera. Oto, co powiedział na ten temat Vaughn:

Nie kontynuowałem współpracy, bo studio mnie nie słuchało. (…) Kiedy skończyłem scenariusz Przeszłości, która nadejdzie, pomyślałem, że fajnie byłoby obsadzić Toma Hardy’ego jako młodego Wolverine’a. (…) Fox przeczytał scenariusz i powiedział, że to jest za dobre, że robią to od razu. Zapytałem, co w takim razie zrobią później. Zrobili Apokalipsę. (…) Hollywood nie rozumie, co oznacza robienie kroków. Producenci jadą 100 mil na godzinę, patrząc w lusterko i nie rozumiejąc, dlaczego się rozbijają.

x-men-pierwsza-klasa-1

Ostatecznie w Wolverine’a przez kolejne lata wcielał się Hugh Jackman, w wielkim stylu kończąc swoją przygodę z postacią w Loganie z 2017 roku. Niedługo do kin trafi ostatnia odsłona serii realizowana pod szyldem Foxa – Mroczna Phoenix. Później mutanci będą już częścią Kinowego Uniwersum Marvela, choć nie wiadomo jeszcze, na jakim etapie rozwoju serii pojawią się na ekranie i kto wcieli się w poszczególne role. W kontekście roli Wolverine’a mówiło się już o Danielu Radcliffie, tymczasem w internecie postała petycja, by słynną postać zagrał… Danny DeVito.

Zgadzacie się z tym, co mówi na temat Hollywood Matthew Vaughn? Chcielibyście ujrzeć Hardy’ego jako Logana? Dajcie znać w komentarzach. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA